YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatı ile 2019 yılından bu yana merkez ve kırsal mahalleler de  46 takım oyun grubu, 12 takım spor ve kondisyon aleti kuruldu. Fatih mahallesi Nazım Çulcu rekreasyon alanına 800 m2 lik ilçenin en büyük çocuk oyun grubunu kuran Tire Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsalda modern oyun grupları kurmaya devam ediyor. Son olarak Ful Parkı ve İsmail Taşlı Parkı’na  oyun grubu kuran Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kırsalda da son olarak Büyükkemerdere mahallesine bir oyun grubu takımı kurdu.

ENGELLİLERİ UNUTMADIK

Tire Belediyesi  seçim öncesi hedefleri arasında olan Engelsiz Kafe projesini bitirir bitirmez kafenin hemen yanına bir takım oyun grubu kurdu. Buraya kurulan oyun gurubunda Engelsiz bireylerin Engelli bireylerle iletişimini güçlendirmek adına park alanına işitme engeliler ve görme engelliler alfabesi montajı yapıldı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Tire Belediyesi  Çocuk oyun grubu  için bir yandan zemin etüt çalışmasına devam ederken  diğer yandan ilçe merkezi ve kırsal mahallelere  çocuk oyun grupları kurmaya devam edecek.

BAŞKAN DURAN  “ ÇOCUKLARIMIZ HERŞEYİMİZ”

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “ Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Onların mutluluğunu görmek bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar sadece Tire Belediyesi olarak ilçe merkezine 46 takım çocuk oyun grubu kurduk. Bunun yanısıra 12 adet de spor kondisyon aleti montajı yaptık. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği kapsamında da bir çok noktaya Çocuk Oyun grubu koyduk. Çalışmalarımız devam edecek.” Dedi