İzmir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli narkotik polisi Gülcan Birkan tarafından projenin sunumu ve gerekli bilgilendirme faaliyeti Tire'de gerçekleştirildi. Konuyla ilgili mücadelede, özellikle ailelere düşen görev ve sorumluluklarının öneminin belirtildiği seminerde, bu proje ile anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve çocuklarımıza erken müdahale edilmesinin altı çizildi.

Gerçekleşen eğitimin ardından AK Parti Tire İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Ünalan tarafından polis memuru Gülcan Birkan’a teşekkür çiçeği takdim edildi.

Projenin önemini vurgulayan ve tüm annelerin destek vermesi gerektiğini belirten Ünalan, “En İyi Narkotik Polisi, Anne” projesinin, özellikle günümüzde madde bağımlılığıyla mücadelede çok önemli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarının davranışlarını en iyi anneler değerlendirebilir ve eğer bu konuda gerekli donanıma sahip olurlarsa madde kullanımının önüne büyük ölçüde geçilebilir. İçişleri Bakanlığımıza bu kıymetli proje dolayısıyla, tüm anneler adına teşekkür ediyorum” dedi.