HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/SILA AVŞAROĞLU

1968 İzmir doğumlu olan ve 10 yaşında, Altay Minik Takımında futbola başlayan Kabakoz uzun yıllar süren profesyonel futbol hayatının ardından Gürçeşme Polis Okulu’ndan mezun olduktan sonra polislik mesleğine adım attı. En son Ödemiş’te görev yapan Kabakoz geçtiğimiz günlerde ise emekli oldu.

Çalışma hayatı boyunca özellikle çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmesini önlemek ve bu kötü alışkanlıklara sahip olan çocukları ve gençleri bulundukları karanlıktan kurtarmak için ciddi mücadeleler veren Kabakoz Yerel Güç ekranlarından şunları söyledi.

MESLEK HAYATIM BOYUNCA ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE SPORU VE SANATI AŞILAMAYA ÇALIŞTIM

Çocukları ve gençleri çok seviyorum diyen Kabakoz “Meslek hayatım boyunca çocuklarımıza ve gençlerimize sporu ve sanatı aşılamaya çalıştım ve devam ediyorum. Çünkü spor ve sanatın açmayacağı kapı yok. Futbol, basketbol, tenis, yüzme gibi branşlara çocukları yönlendirmek istedim ve ailelere tavsiyelerde bulundum. Sanat ve spor ile uğraşan çocuklar ileriki meslek hayatlarında da çok başarılı oluyorlar. Suça yönelmiş çocuklara spor ve sanatsal faaliyetler yaptırarak onları suçlardan uzak tutmaya çalıştım. Ancak bu konularla ilgili olarak önce anne ve babanın eğitilmesi lazım. Bu anlamda anne ve babalar çok önemli. Ailelerin çocuk sahibi olduktan sonra sorumluluk almaları lazım, çocukları takip etmeleri lazım, sanat ve spor gibi faaliyetlere yönlendirmeleri lazım. Anne babalar çocuklarıyla birebir ilgilenirlerse zaten bir problem kalmaz. Çocuklar için tiyatro gurubu kurdum, koro grubu kurdum, sportif faaliyetlere yönlendirdim. Çocuklar bizim geleceğimiz. Polis olarak elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Emekli oldum ama bundan sonrada yapmaya devam edeceğim. 

SEÇİM YAKLAŞIYOR VE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANACAK. KENDİLERİYLE PROJELERİMİ PAYLAŞACAĞIM

Ben 17 sene boyunca eksiklikleri gördüm ve projeleri hazırladım. Seçim yaklaşıyor ve başkan adayları açıklanıyor ben kendileriyle de bu projeleri paylaşacağım. Şuan hepsi hazır durumda. Bunlardan birisi ‘Trafik Eğitim Parkuru’ projem. Bu projeyi yapmaya uğraşacağım çünkü trafik çok önemli, çocuklarımız akülü motorlara binip trafiği ve trafik kurallarına uymayı öğrenecekler,  bunları eğitim ile yapmalıyız. Ben kendi sosyal medya hesaplarımdan haftanın 2-3 günü çocuklara gençlere örnek olacak çeşitli paylaşımlarda bulunuyorum. Kendimde müzikle ilgileniyorum.

EŞİM ANAFARTALAR MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

VATANDAŞ KURBAN PAZARINA AKIN ETTİ PAZARDA DEVEKUŞU SÜRPRİZİ VATANDAŞ KURBAN PAZARINA AKIN ETTİ PAZARDA DEVEKUŞU SÜRPRİZİ

Eşim de ben de aktif insanlarız çocuklarımızı büyüttük. Eşimin mesleği kuaförlük. Bana ‘Muhtar adayı olabilir miyim’ dedi. Bende tabi ki neden olmasın dedim. Şuan Anafartalar Mahallesi’nden muhtar adayı, onunda kendince mahallesi için projeleri var. Projelerinden bir tanesi, mahallemizdeki kız çocukları için haftanın belli günleri yapacağı ücretsiz saç kesimi ve cilt bakımı. Bir diğeri ise evde yaşlı annelerimiz varsa evlerine gidip hem kahvelerini içmek hem de saçlarını kesmek.

90’LI YILLARDA GÖLCÜK’E 2. LİG’TEN 3. LİGTEN TAKIMLAR GELİRDİ VE TEMİZ HAVADA KAMP YAPARLARDI

1992-1995 sezonunda Ödemişspor’da oynadım. Biz sezon başı kamplarını Gölcük’te yapardık. Orası bir tesisti, sahada maçımızı yapardık, kamp yapardık, çok güzeldi. O zaman oteller aktif çalışıyordu. Gölcük’e ikinci ligden, üçüncü ligden takımlar gelirdi ve temiz havada kamp yaparlardı. Ama şuan çok kötü durumda. Oraya 3 adet çim saha ve bir otel yapılsa buraya süper lig takımları, Avrupa takımları kamp yapmaya gelir. Onların gelmesi demek bütçenin artması demek aynı zamanda çocuklarımızı spora teşvik etmek demek. Küçük Menderes havzasında  çok yetenekli çocuklar var altyapımız çok iyi. Ödemiş’te yaşayan  doğuştan yetenekli çocuklar belli bir yere kadar geliyorlar ancak daha ileriye gidemiyorlar 

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK

Belediye Başkan Adaylığı düşüncem yok. Ancak adayların açıklanmasını bekliyorum. Kendileriyle projelerimi paylaşacağım. Ödemiş’in geleceği için bende destek vermek istiyorum. Belediye ile işbirliği halinde olmak ve projeler yönetmek istiyorum. Ben Ödemişlileri çok seviyorum onlar için elimden ne geliyorsa yapacağım. Seçimlerden sonra inşallah hep birlikte el ele verip Ödemiş’i baştan yaratırız.“

Editör: Tutku İç