YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesini ziyaret eden subay, astsubay emeklisi ve gaziler Ödemiş’te ayrıca CHP Ödemiş önceki İlçe Başkanı Hamdi Halis ve İBB Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş ile bir araya geldiler.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK VERDİĞİMİZİ BEYAN ETMEK İSTİYORUM

Emekli Subay İlhan Akaltun Yerel Güç’e yaptığı açıklamalarda, “Bugün Ödemiş’e subay, astsubay ve gazi arkadaşlarımızla birlikte geldik. Önce muharip gaziler derneğini ziyaret ettik. Buradan çıkıp Ödemiş halkıyla bir araya geleceğiz. Bize atfedilen suçlamalar ve yine aynı şekilde başkalarına atfedilen suçlamalar nedeniyle içimiz yanıyor. Bizim terörle hiçbir şekilde ilişkimiz olamaz. Şu anda müthiş bir dezenformasyon yapılıyor. Seçim kazanmak uğruna atılan bu iftiralar büyük kötülüktür. Bu nedenle halkımızın üzerinde oluşan bu algıyı yok etmeye çalışıyoruz. Burada pek çoğumuz Güneydoğuda teröre karşı mücadele etmiş insanlarız. İçimizde henüz yeni gazi olan bir arkadaşımız var. Ben ve askerlerim 2 kere Güneydoğuda pusuya düşürüldük. Biz kimseyi birbirinden ayırmadan bu vatanı korumak için mücadele ettik. Bu tarz söylemleri kabul etmiyoruz. Önümüzdeki seçimde doğru tarafta yer almak istiyoruz. Cumhurbaşkanı adaylarında birisi olan Kemal Kılıçdaroğlu PKK tarafından suikasta uğrayan tek liderdir. PKK‘nın yanında yer almayan temiz, doğru, ahlaklı bir insan. Ordumuza sahip çıkacağına inanıyoruz. Askeri liselerimizin ve askeri hastanelerimizin açılacağının taahhüdünü verdi. En önemlisi de artan nüfusu ile gelecek yıllarda bizim için daha büyük tehlikeler oluşturacak geçici sığınmacıların en kısa zamanda ülkelerine gönderileceği konusunda söz verdi. Bu anlamda arkadaşlarımızla birlikte bu doğruların yanında olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiğimizi beyan etmek istiyorum” dedi.

KARŞILIKLI FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Selahattin Aktaşoğlu ise “Bugün derneğimize İzmir’den subay, astsubay ve gazi arkadaşlarımız bizi ziyarete geldiler. Bizlerle doğruları ve yanlışları paylaştılar. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

BU SEÇİMİN MİLLET İTTİFAKI LEHİNE SONUÇLANMASINI İSTİYORUZ

Emekli Piyade Albay Gürsel Özgür, “Bir gazi çocuğu olarak gittiğimiz yerlerde önce gözbebeğimiz olan Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ediyoruz. Bu sürece dâhil olmamızın sebebi vatan, millet, bayrak aşkı. Biz herhangi bir partiye ait değiliz. Ama yapılanları gördükçe bizde bu sürece katkı sunmak istedik. Ben Güneydoğuda pek çok yerde görev yaptım. Buralarda görev yaparken Kürt kökenli kardeşlerimizle birlikte teröre karşı büyük savaşlar verdik. Bu vatandaşlar Millet ittifakına oy verirse vatan haini oluyor, Cumhur ittifakına oy verirse vatan haini olmuyorlar. Bu kabul edilemez. Cumhur ittifakından pek çok siyasinin raporlarla askerlik yapmadığını biliyoruz. Ama Kemal Kılçdaroğlu’nun oğlu Sivas’ta askerliğini yaptı bunu da biliyoruz. Bu da bizim için dikkat çekicidir. Bu süreçte bir referandum olduğunun farkındayız. Rejimle ilgili de sorun var. Kadınlar açısından da büyük tehlikeler görüyoruz. Bu seçimin millet ittifakı lehine sonuçlanmasını istiyoruz” dedi.

ASLINDA NELER YAŞADIKLARINI EN İYİ ONLAR BİLİYORLAR VE DOĞRULARI ONLAR ANLATIYORLAR

İBB Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, “Bugün buraya bilgilendirme amaçlı gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Aslında neler yaşadıklarını en iyi onlar biliyorlar ve doğruları onlar anlatıyorlar” dedi.

VİCDANİ OLARAK RAHATSIZ OLDUĞUM İÇİN BURADAYIM

Terörle Mücadele Gazisi İbrahim Yılmaz, “Katıldığım Zeytin dalı ve çeşitli operasyonların ardından Suriye’de gazi oldum. Buradaki büyüklerimize teşekkür ediyorum. Vicdani olarak bazı şeylerden rahatsızlık duydum. Türkiye’de terör örgütü tarafından pusu kurulmuş, suikasta uğramış bir genel başkanın neden terörle ilişkilendirildiğini aramızda konuşmak için bu durumdan rahatsızlık duyarak buraya geldim. Vicdani olarak rahatsız olduğum için buradayım” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu