YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Türkiye seçim için geri sayım başlamışken BBP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Ömrüye Elibol , Yerelin Nabzı Programında Yerel Güç Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’in konuğu oldu.

Seçim çalışmaları ve hedefleri hakkında vatandaşın merak ettiği soruları yanıtlayan Elibol vaatlerini ve hedeflerini anlattı.

BİZİM İSMİMİZ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İSMİMİZ GEREĞİ HERKESİ KUCAKLIYORUZ

Adımızdan da anlaşılacağı gibi biz herkesi kucaklayan bir partiyiz. 8 Mart dünya kadınlar gününde diğer tüm partilerin kadın kollarına ziyarete gitmiştim. Sağ olsunlar hepsi de bizi sevgiyle karşıladılar. BBP kadın kolları ilçe başkanlığını severek yaptım. Milletvekilliği fikri ise birden gelişti. Genel başkanımız ve yöneticilerimizin desteğiyle 2. sıraya uygun bulundum. Yerel adaylarımız içeresinde şu anda seçilebilir sırada olan benden başka aday yok.21 yıldır yerel milletvekillerine hasretiz. Umarım bu anlamda bu özleme de son vereceğiz. Özellikle kadın seçmenlerimizin desteğini çok alıyorum. Cumhur ittifakında yer alıyoruz ve 4 parti olarak ittifaktayız. Milletvekili seçiminde oy kullanırken BBP’ne verdiğiniz her oy mecliste bir vekilin yer almasını sağlar.

İzmir’in sandık karnesi… Katılım oranında düşüş! İzmir’in sandık karnesi… Katılım oranında düşüş!

SOSYAL DEMOKRAT KESİMDEN BİLE ‘OY VERECEĞİM’ DİYENLER VAR

Rahmetli Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu toplumun tüm kesimleri tarafından sevilen bir başkandı. Bu anlamda partimize sempati duyan çok sayıda insan var. Sosyal demokrat kesimden de görüşü sabit olan ama BBP’sine oy vereceğim diyen birçok insanla karşılaştım. Bunun sebebi benim özellikle burada doğup, büyüyen, yaşayan yerel bir aday olmam ve rahmetli başkanımızın sevilmesidir.

VEKİL OLURSAM BÖLGEMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN MECLSİN KAPISINDAN AYRILMAYACAĞIM

Bugüne kadar hiç gezmediğim kadar çok gezdim. İnsanların dertleri çok. Çarenin yerel bir adaydan geçtiğini söylediğimde seviniyor ve bana destek veriyorlar. Eğer meclise gidersem bölgemize gelecek herhangi bir yatırım için yada bölgemizi ilgilendiren herhangi bir problemi çözmem gerektiğinde meclisin kapısından ayrılmayacağım.

BENİM AİLEM DE BURADA EVİM VE ÇOCUKLARIM DA BURADA, ELBETTE BURADA OLACAĞIM

Genelde en çok duyduğum şikayetlerden birisi seçilen vekillerin seçim bittikten sonra bir daha arayıp sormaması. Vatandaş bundan çok mustarip. Ancak benimle ilgili öyle bir şüpheniz dahi olmasın. Anne babam, çocuklarım, eşim, ailem burada. Evim burada, işim burada. Elbette bende burada olacağım. Seçilirsem 3 gün Ankara’da, 2 gün burada olmayı planlıyorum.

ÖTEKİLEŞTİREN DEĞİL BİRLEŞTİREN SİYASETTEN YANAYIZ

Bizim anlayışımız siyasetin ötekileştirici değil birleştirici olmasından yanadır. Bizler bu anlayışla yola çıktık. Ben herkesin görüşüne saygı duyan biriyim. Tek derdimiz Küçük Menderes havzasını temsil edecek ve buraya faydası olacak bir aday. A partisi, B partisi önemli değil. Ben kimseyi partisiyle değerlendirmiyorum. Öncelikle insan diyorum. Sonuçta seçimden sonrada hayatlarımız devam edecek. İlçemiz de herkes birbirini tanır. Birbirimizi kırıp dökmeye gerek yok. Bir düğünde, bir cenazede karşılaştığımızda birbirimizin yüzüne bakabilelim.

TEPKİLER ÇOK GÜZELDİ

Ailem, çevrem, arkadaşlarım kararımı duyduklarında şaşırdılar. Ama bana destek vererek benimle gurur duyduklarını dile getirdiler. Hepsinden çok güzel tepkiler aldım. Hepsinin desteğini gönülden hissediyorum.

KÜÇÜK MENDERES İÇİN ‘BİZ VARIZ TAM VAKTİ ‘DİYORUM

Hemşerilerimizden Cumhurbaşkanlığı için 1 oy, milletvekilliği için de BBP’ne 1 oy istiyorum. Hepimiz için güzel olacak. Buna inanarak yola çıktım. Kimseye zorla bir şey yaptıramazsınız. Ancak kendi isteğiyle beni destekleyen o kadar çok insan var ki. Özellikle de en büyük destekçilerim hemcinslerim. Partimizin kadın kollarının desteği de sonsuz. Biz A4 kâğıdı kadar temiziz.

SEÇİLMESEM BİLE BBP İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Sevgili hemşerilerimizden yerelde bölgemizi temsil edebilmek ve bölgemize hizmet getirebilmek için destek bekliyorum. Seçilmesem dahi BBP için çalışmaya da devam edeceğim.”