4,5 yıl oldu biz bununla ilgili bir teşekkür duymadık. İttifak sayesinde kazanılan ilçeler var. Bunlar için teşekkür etmeden minnet belirtmeden şunu verdik sözler doğru değil. Bu ittifak olmasaydı belki de bazı ilçelerin kazanılamama durumu olacaktı. Herkes olaya kendi bakış açısında

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesi İYİ Parti İzmir İl Binası’nda partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu’nun yanı sıra Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ile çok sayıda partili katıldı.

EKONOMİK ÇARESİZLİKLERLE GİRDİĞİMİZ SON BAYRAM OLSUN

Kurban Bayramı'nda emeklilerin artık ibadetlerini yerine getirmediğini belirten Bezircilioğlu, "Bayramlar birliğin beraberliğin dargınlıkların sona erdiği, ailelerin dostların bir araya geldiği, geleceğe umutla baktığımız geleceğe dair güzel hayaller kurduğumuz ve hepimizi geçmişe, çocukluğumuza götüren ancak hiçbir zamanda o tadı bulamadığımız, her geçen yıl o tadı aradığımız manevi günlerimiz. Bayram vesilesi ile bir araya geliyoruz, özlem gidiyoruz, hasret gideriyoruz, beraber oluyoruz… Bir bayrama giriyoruz. Gönlümüz neşeli, umutlu olmak istiyor ancak maalesef ülkemizin içinde bulunduğu durum her geçen gün bizi daha kötümser olmaya, daha umutsuzluğa sevk ediyor. Hepimiz Türk milleti olarak kendi çapında dini vecibelerini yerine getirmek isteyen insanlarız. Çok uzak değil 5-10 yıl öncesine kadar emeklilerimiz dahil kurbanını rahatlıkla kesip fakire fukaraya dağıtabilirken, bugün geldiğimiz noktada emeklileri bırakın, çalışanımız, küçük esnafımız dahil kurbanını kesmekte büyük zorluk yaşıyor. Ülkede ekonomik sıkıntı büyük. Gıda enflasyonu dünyada 170 ülke içinde rekor üstünerekor kırıyor. Bir emekli maaşı, küçükbaş hayvan etmiyor. Asgari ücrete sürekli revizyon yapılıyor. Asgari ücret alan mutlu değil, asgari ücreti ödemekle yükümlü lan işverenle ödeyemeyecek duruma gelmiş. Eğer ülkenin ekonomik ortamında maaşı alan da veren de mutsuzsa, o ülkede çok ciddi bir ekonomik kriz var demektir. Biz bütün bu olumsuzluklar, umutsuzluklarla bayramı karşılıyoruz. Umuyorum ki, bu sıkıntılar ve umutsuzluklarla, ekonomik çaresizliklerle girdiğimiz son bayramımız olsun. Bundan sonraki bayramlara bu ülkede yaşayan insanlar hak ettiği gibi ekonomik olarak huzurlu olarak ve çok daha iyi koşullarda girsinler" ifadelerini kullandı.

ZAMANI GELİNCE…

Akşener’in açıklaması sonrası İYİ Parti'nin İzmir’de aday çıkarıp çıkarmayacağı yönündeki soruya yanıt veren Bezircilioğlu, “Hedeflerimizi koyduk onlar orada duruyor. Herhangi bir değişiklik yok. Siyasette nasıl 6 ay kısa bir süre ise 1 günde çok uzun süre olabilir. Yerel seçimlerimize 9- 10 gibi bir süre var. O zamana kadar ülkemizdeki siyasi konjonktürde değişiklikler, hayatın akışı her ihtimal söz konusu olabilir. Benim tek başıma İzmir İl Başkanı olarak yerel seçimlere 'şu şekilde' gireceği deme lüksüm yok. Süreç içinde hep birlikte takip edeceğiz. Yeri ve zamanı gelince bizde fikrimizi genel merkezimize ve genel başkanımıza sunacağız” diye konuştu.

NAZAR BONCUĞUMUZUN YANINA BÜYÜKŞEHİR’İ DE KOYMAK İSTERİZ

Geçmişte koyduğu hedeflerinin devam ettiğini vurgulayan Bezircilioğlu, “Ben ilk aday olduğumda Büyükşehir belediyesi ve en az 20 ilçe belediyesine talip olacağımız söylemiştim. Ben ağzımdan çıkan sözden geri adıma atacak adam değilim. İddiamız devam ediyor.

Önümüzdeki süreci iyi takip edip iyi analiz etmek gerekiyor. Nazar boncuğumuzun yanına yeni ilçeleri ve hatta büyükşehir'i koymak siyasi parti olarak en doğal hedeftir. Hedeflerimiz kimseyi rahatsız etmesin” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu