YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Delege seçimlerinin parti içi demokrasiye yakışan olgunlukta ve birliktelikte geçtiğini aktaran CHP Ödemiş İlçe Başkan Adayı Bülent Eker, tüm delegeleri 13 Ağustos'taki demokrasi bayramına katılmaya davet etti.

Eker şunları söyledi, "Tarihi bir süreçteyiz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına kavuştuğumuz 2023 yılı biz Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarına bambaşka bir sorumluluk vermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı için çıktığımız bu yolda parti içi demokrasinin ilk ve en önemli adımı olan delege seçimlerini tamamlamış bulunuyoruz. Halkımızın geçinmekten öte nefes almakta bile zorlandığı bu zor dönemde, halkımıza umut olmak zorunda olduğumuzu bir an bile unutmadan delege seçimlerini bu bilinçle yaptık. İlçe Yönetimimiz ile birlikte delege seçimlerinin demokrasi bayramı şeklinde geçmesi, birleştirici bir havanın hakim olması önceliğimiz oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ailemizin elbette tecrübeli üyelerimizin katkılarına da ihtiyacı var ancak geleceğe yön vermede daha genç kadrolarla ilerlememiz gerektiği kaçınılmaz bir noktadır. Bu anlamda geçmiş dönem delege listelerimize oranla daha genç bir delege yapısına kavuşmamızın da heyecanı içerisindeyiz. Bunun yanında temsilde ve yönetimde eşitliğin hakim olması gerektiğine inanıyoruz. Ancak mevcut üye yapısı itibariyle mümkün olabilecek en fazla sayıda kadın üyelerimizin delege listelerinde yer almasını isteyip buna uygun adımlar attık. Geçmişe kıyasla delege listelerinde hem genç üye hem de kadın üye temsilini yükseltsek de yine de Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ailesi için yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bunun için en büyük hedeflerimizden birisi kadın ve genç üye sayımızı mevcudun iki katına yükseltmektir. Bu anlamda delege seçimlerinin de bu ilerlemeye bir başlangıç olmasını diliyorum.

Her mahallemizde delegeleri belirlediğimiz bu süreç partimize yakışır demokrasi olgunluğunda geçmiştir. İnanıyorum ki delege seçimleri ile beraber başlayan bu hareketlilik önce ilçe kongremiz ardından da ön seçim süreçleriyle, hem yerel hem de akabindeki genel seçimler için işaret fişeği olacak ve geniş katılımlı bir sinerji oluşturacaktır.

Ülkemizin mücadele ettiği derin sorunlar karşısında partimizin her bir üyesinin her bir delegesinin sorumluluğu büyük, parti çalılmalarına katkısı fazlasıyla önemlidir. İlçe Yönetimimiz tarafından İlçe Kongresi için belirlenen 13 Ağustos 2023 tarihinin yerelden genele iktidar yolculuğunda önemli bir dönüm noktası olacaktır. Bu anlamda tüm delegelerimizi partimiz için oy kullanmaya her bir üyemizi de kongredeki demokrasi bayramına katılmaya davet ediyorum.

Söz, karar ve yetki Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ailesinin her bir üyesinindir. Biz de her bir üyemiz adına Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını daha da yukarı taşımak için üyelerimizin desteği ile daha umutlu, daha aydınlık günlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum. Yereldeki iktidarımızı sürdürür iken bu başarılı grafiği daha da yükseğe taşımamız için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle delege seçimlerimizin ardından ilçe kongre sürecimizin de hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum"

Editör: Gülçin Kargaoğlu