YEREL GÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı ilçe binasında bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker ve CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, “Ödemişimize beş yıl daha Cumhuriyet Halk Partisi’nin insan odaklı halkçı belediyeciliğini yaşatmak için bir aradayız. Halkı hiç düşünmeyip fakirliğe mahkum edenlere inat sosyal belediyeciliğin yeni bir sayfasını yazmak için bir aradayız. Bizler tek yürek oldukça, bizler omuz omuza oldukça, bizler kenetlendikçe hiç kimse endişe etmesin; bu yerel seçimde 31 Mart akşamı yine burada bundan da büyük bir coşkuyla yine bir arada olacağız.

CHP BAYRAĞINI İKİ AYRI DÖNEMDE BELEDİYEMİZDE DALGALANDIRMIŞ İLK VE TEK İSİMDİR

Ödemiş Belediyesi’ni AKP döneminden bütçeye oranla dev borçlarla ve bomboş bir kasayla devraldığı halde tecrübesiyle, sevgisiyle, bilgisiyle yöneten, halka dokunan, yüreklere dokunan hizmetler sunan Başkanımız Mehmet Eriş, pandemiyle, doğal afetlerle geçen 5 yıla rağmen hem hizmet üretmiş hem de amiral gemimizi güvenli sularda tutmayı başarmıştır. Mehmet Eriş Başkanımız bizim her zaman ağabeyimizdir, Küçük Menderes havzasında sosyal demokrasinin sembol isimlerindendir. Çok partili demokratik hayatımızda Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını iki ayrı dönemde Belediyemizde dalgalandırmış ilk ve tek isimdir. Mehmet Eriş Başkanımıza Cumhuriyet Halk Partililere yaşattığı gurur için, Ödemişimize sunduğu hizmetler için yürekten teşekkür ediyorum.

YENİLENMENİN VE GENÇLEŞMENİN ADI MUSTAFA TURAN OLMUŞTUR

Ancak bu bir hizmet yarışıdır, Ödemiş’e hizmet yolunda Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını daha da ileriye taşıma yarışıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkanımız Özgür Özel’in öncülüğünde esen değişim rüzgarını yerel seçimlerden başlayarak iktidar yürüyüşüne dönüştürmek üzere önümüzde büyük bir fırsat vardır. Halkımızın beklentisine kulak veren Cumhuriyet Halk Partisi, önce parti içinde bir demokrasi destanı yazmış, yerel seçimi de değişimin kilometre taşına dönüştürmüştür. Genel Başkanımızın, Merkez Yönetim Kurulumuzun ve Parti Meclisimizin takdirleriyle İzmir’imizin birçok ilçesinde olduğu gibi Ödemişimizde de yenilenmenin ve gençleşmenin adı Mustafa Turan olmuştur. Genç yaşından itibaren Ödemiş Belediyesi bütçesine yakın bir bütçeye sahip Adagüme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi gibi köklü bir üretici örgütünün Başkanlığını yapan Mustafa Turan gençliğini, çalışkanlığını, dinamizmini Ödemişimiz için kooperatifçilikle harmanlayacaktır. Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Milletvekilliği seçimlerinde birleştiriciliğin sembolü olan Mustafa Turan, yerel seçimlerde de Ödemişimiz için ortak aklın, birleşe birleşe kazanmanın ve birlikte yönetmenin kısacası 135 bin Ödemişli’nin başkanı olacaktır.

SOKAKLAR, MEYDANLAR, KAHVEHANELER BİZİM

Mustafa Turan Başkanımız ile Cumhuriyet Halk Partisi, Ödemiş’te bir ilki başaracaktır. Ama bu ilki başarmak için görev hepimize düşmektedir. Devletin tüm imkanları bir parti için seferber edilmişken bizlere yerimizde saymak yakışmaz. Sermaye gücü, medya gücü onların olsun, sokaklar, meydanlar, kahvehaneler bizimdir. Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı her bir cesur yüreğe düşen görev bugünden tezi yok, sahada olmak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi gibi ev ev, sokak sokak, köy köy çalışmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ailesinin en büyük gücü birlikteliğidir. Bu birlikteliğin en güzel örneğini şu bir haftadır yaşıyoruz.
Buradan avcunu ovuşturup kavga bekleyenlere de, ayrışma bekleyenlere de iki çift sözüm var: Cumhuriyet Halk Partisi’nin ayrışmasını bekleyenler, Cumhuriyet Halk Partisi’nde kavga görmeyi umut edenler daha çok beklerler! Cumhuriyet Halk Partisi, altı ok gibi dimdik, altı ok gibi sapasağlam buradadır, ayaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde kavga, gürültü ve ayrışma bekleyenler, kendilerine göre hesap yapanlar önce halkın geleceğini çalmanın hesabını vermelidir.

AKP İKTİDARI, 22 YILLIK İSRAF DÜZENİNİN FATURASINI HALKA KESERKEN BİZLER YEREL YÖNETİMLERDEN İTİBAREN ÜLKEMİZİ YÖNETMEYE HAZIR OLDUĞUMUZU İNSANIMIZA HİSSETTİRECEĞİZ

Çiftçimizin adeta can suyu olan mazotun litresinin 43 liraya ulaştığı bugünlerde, mutfağına et girmeyen halkımızın tavuk kemiği satın almak zorunda kaldığı bugünlerde, söyleyecek yeni bir sözü olmayanların karşısında bizler kimseye iftira atmadan sadece doğrularla ve inandığımız değerlerle yolumuza devam edeceğiz. Artık herkes biliyor, sorunların sebeplerini oluşturanlar çözümün parçası olamazlar. AKP iktidarı, 22 yıllık israf düzeninin faturasını halka keserken bizler yerel yönetimlerden itibaren ülkemizi yönetmeye hazır olduğumuzu insanımıza hissettireceğiz. Peynirin başkenti dediğimiz Ödemiş’te emeklimiz kendisine layık görülen 10 bin lira ile peynir alamazken, köyden beldeden gelen hemşehrimiz hastanede sıra bulamazken, bir türlü bitmeyen yol projeleri yüzünden her yıl canlarımız giderken, yarım yamalak toplulaştırma yüzünden tarlaları su basarken Ödemişli’nin sesini duymayanların karşısında bizler umudun sesini yükselteceğiz. Bizler Atatürk’ün bizlere mirası olan aklın ve bilimin ışığında üreteceğimiz projelerle Ödemiş’i yarınlara nasıl hazırlayacağımızı, kadınlarımız için, gençlerimiz için, çocuklarımız için, emeklilerimiz için, çiftçilerimiz için, emekçilerimiz için neler yapacağımızı halkımıza anlatacağız. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği Türkiye’yi yerel seçimlerden itibaren inşa edeceğiz. 
Havuz müteahhitlerine, vakıflara, tarikatlara, sülalelere değil sadece ve sadece halka hizmet eden Belediyelerin, Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olduğunu herkes çok iyi bilmelidir. Kimsenin ekmeğiyle oynamayan, kimseyi fişlemeyen, kimseyi tehdit etmeyen, kimseyi ötekileştirmeyen ama herkesin ekmeğini büyüten, herkese eşit mesafedeki Cumhuriyet Halk Partili belediyecilik anlayışı Ödemiş’te de, İzmir’de de devam edecektir.
Sadece ve sadece halka hizmet yolunda hepimizin gururla andığı Tahir Çaylı’dan, Bekir Keskin’den, Mehmet Eriş’ten devraldığımız sosyal belediyecilik ve halkçı belediyecilik bayrağını daha da yukarıya taşımak üzere bizler hazırız. Yolumuz umudun yoludur, yolumuz birlikteliğin yoludur, yolumuz emeğin yoludur, yolumuz emekçimizin ekmeğini korumanın yoludur.

KAZANAN ÖDEMİŞ, KAZANAN ÖDEMİŞLİLER OLACAK

Bugün buraya uzaktan yakından gelen, bu heyecanı yaşayan her bir arkadaşımızı, büyüğümüzü, kardeşimizi kısacası bu salondaki herkesi yol arkadaşımız sayıyorum. Yoksulluğa, vasatlığa, yok sayılmaya mahkum edilen halkımıza umut olmak için bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmeye davet ediyorum. Daima halkımızla iç içe, üretken, genç, dinamik, çalışkan Başkanımız Mustafa Turan ile birleşe birleşe kazanacağız. İzmir Büyükşehir Belediyemizde de 30 ilçemizde de Cemil Tugay başkanımızın öncülüğünde İzmir Marşımızı hep bir ağızdan söyleyeceğiz. İzmir’in dağlarında, Ödemiş’in dağlarında ovalarında çiçeklerin en güzelleri 31 Mart’ta açacak. Bu çiçekleri hepimizin emeğiyle, hepimizin yüreğiyle derleyip yeni nesil belediyecilikle, yeni bir vizyonla Ödemiş’i hep beraber daha ileriye taşıyacağız: Kazanan Ödemiş, kazanan Ödemişliler olacak!” dedi.
Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Umudu hiçbir zaman yok etmedik var olan umudu daha da büyütmek için bir aradayız sevgili arkadaşım kardeşim Mustafa Turan o gönül bayrağınız hizmet bayrağını devralabilmek için yola çıktı ben de ölümüne onun yanındayım. 

“KALAN 58 GÜNÜMÜN SON DAKİKASINA KADAR GÖREV YAPMA ONURU COŞKUSU MUTLULUĞUYLA ÖDEMİŞLİLERDEN ALDIĞIM O YETKİYİ KULLANACAĞIM”
Yıl 1994 bugün 2024 tam 30 yıl o yüzden saçımı böyle beyazı boyadım her bir telinde anılarımız var yapabildiklerimiz yapamadıklarımız oldu kırıklarımız var belki ama gönlüne girdiklerimizde var. Mustafa Kemal’in deyimiyle gönülleri kazana kazana başarmak için yola çıktık. Mustafa’yı görünce çok geri gittim Mehmet kutlu abimizi sonsuzluğa uğurlamadan az önce ziyaret etmiş ve onunla çok güzel bir sohbet etmiştim. Yiğitle dürüstlüğü onurlu durmayı onun son sohbetinden dinlemiştim. Burada sekiz arkadaş yola çıktık. Keşke 18 kişi olsaydık neden çünkü 18 yürekli arkadaşımız bu aşk bu sevda var ben de varım ben de yönetebilirim diyerek yola çıkmış olacaktı. Ben kalan 58 günümün son dakikasına kadar görev yapma onuru coşkusu mutluluğuyla Ödemişlilerden aldığım o yetkiyi kullanacağım. 

Daha önce de depremin olduğu bir dönemde görev yapmıştım. Bu dönemde de yine bir depreme denk geldik. Bu dönem Pandemi de hepimizi iki yıl boyunca derinden sarstı. 

“AYRIMCILIK BİZİM İŞİMİZ DEĞİLDİR”
En büyük projem neydi biliyor musunuz? Ödemiş Belediyesi’nde olmayan TC harflerini oraya dikmek oldu birincisi bunu yaptım ikinci projem çalışan arkadaşlarımın emeğini alın terine gününde verebilmekti. Bugüne kadar çok şükür götürdüm. Yaptıklarımız oldu yapamadıklarımız oldu mutlaka yapmak istediğimiz ama koşullar nedeniyle yapamadıklarımız oldu. Mümkün olduğunca hizmeti parti ayrımı yapmadan yapmaya çalıştık. Ayrımcılık bizim işimiz değildir. Yol arkadaşlığı ise yan yana olmaktır. Aynı şeyleri hisseden kişilerle yürümek daha kolaydır büyük zenginlik budur. 

“SONUNA KADAR YANINDAYIM VE DESTEKÇİSİYİM”
Geçtiğimiz günlerde sabah 7:30’da evden çıkmadan hanımdan nasihati aldık. Mustafa senin kardeşin oğlun sayılır ona yardımcı olacaksın destek olacaksın ve yol göstereceksin dedi. Yol gösteremem dedim. Çünkü Mustafa kardeşim yolunu göremeyecek bulamayacak biri değil ama sonuna kadar yanındayım ve destekçisiyim. Bundan sonra bu işin başına geçecek olan başkanımız ve meclis üyesi arkadaşlarımız için kalan 58 günde herkes en başta çevresinden komşusundan arkadaşından hangi partiden olursa olsun herkese kucaklısın inanıyorum ki tüm arkadaşlarımız canla başla çalışacaktır. 

“HEM PARTİMİZ HEM DE TİPİMİZ DE GÜZEL BİZ BİZE YETERİZ”
Kimsenin birbiriyle herhangi bir kırgınlığın yok yeni bir parti meselemiz yok. Duyarsınız ona gitmişler buna gitmişler tipten gelen varmış iyi partiden gelen varmış benim hem partimiz hem de tipimiz de güzel biz bize yeteriz. Bu beraberliği bu bütünü bu coşkuyu yaşadığımız ve yaşadığımız sürece inanıyorum ki Ödemişliler bizi daha çok inanacak güvenecek bir adayımız Mustafa Turan kardeşimize daha çok sarılacak. Bütün zorluklara karşı gelerek güzel günlerin umudu için var gücümüzle çalışacağız. 

“AİLEME ÇOCUKLARIMA BIRAKABİLECEĞİM EN BÜYÜK ZENGİNLİK”
Bu konuda değerli örgütünün 2019 yılında bana vermiş olduğu görev en büyük onur ve zenginliktir. Aileme çocuklarıma bırakabileceğim en büyük zenginlik. Bu Ödemiş tarihinde iki kere ismim yazılmış ama iyi yazılmış ama kötü yazılmış. Hep söylüyorum görevim bitip dışarı çıktığımda bir aylık saltanatım olsun o bana yeter de artar. Beraber yürüdüğü meclise arkadaşlarıma arkamızda duran hep destek olan beraber görev yapmaktan mutlu olduğum Hamdi Başkanımıza bu sürede İlçe Başkanlığı yapan Mustafa Başkanıma ve Bülent Eker Başkanıma ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma CHP’nin yürekli evlatları gençlerimize ve kadınlarımıza saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, “Bütün büyük yürüyüşler, kararlı o ilk adımla başlar. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ailesinin başlattığı bu büyük yürüyüşün adı yerelden genele iktidar yürüyüşüdür. Kendine güvenen, halkın içinden gelen, halkın gerçeklerine uzak olmayan, halkına hiç yalan söylemeyen, Atatürk’ün akıl ve bilim mirasını kendisine rehber edinen her bir yol arkadaşımızla beraber, “dinlenmemek üzere” bu yola çıkıyoruz. Yolumuz açık olsun. Gönül isterdi ki, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yokluğu, giderek düşen alım gücünü, çiftçiyi tarlada bahçede çalışmaktan daha çok terleten mazot, gübre, yem fiyatlarını değil bolluğu, huzuru ve kalkınmayı konuşsaydık.

Ödemiş Belediyesi birimleri taşındı İşte birimlerin yeni yerleri Ödemiş Belediyesi birimleri taşındı İşte birimlerin yeni yerleri

“HERKESİN MUTLU OLDUĞU GELİŞMİŞ BİR ŞEHİR HAYALİMİZ VAR”
20 yıldır Ödemiş-İzmir yolunu tamamlayamayanlar, emekliye 5 bin lira ikramiyeyi bir lütuf gibi sunanlar, üreticiye layık olduğu destek vermek yerine halkın parasıyla halka caka satanlar, bir haftada mazotun litresine 3 lira zam yapanlar ne anlatır, ne söyler bilemiyoruz… Ama biz halkımıza yenilikler sunmaya, yeni sözler söylemeye geldik. Cemil Tugay Başkanımızla birlikte, “hep birlikte Ödemiş için daha ileriye” demeye geldik. “Memleket isterim” demiş ya Cahit Sıtkı Tarancı. İşte tıpkı şairimiz gibi bizim de Ödemişimiz için, sen, ben demeden, zengin, fakir demeden herkesin mutlu olduğu gelişmiş bir şehir hayalimiz var…
Yıllardır tüm iktidar gücü ellerinde olduğu halde, ülkemiz için tarım ve hayvancılıkta böylesine stratejik bir üretim merkezini, Ödemişimizi yatırımdan yoksun bırakanlar hep aynı vaatlerle halkımızın karşısına gelebilir. Ama insanımızı fakirliğe mahkum edenlerin artık halkımıza söyleyebilecek yeni bir sözü yoktur. Yeni sözler söylemek, yeni umutlar filizlendirmek, yeni başarı öyküleri yazmak bizim elimizdedir. 

“HEP BİRLİKTE BİR İLKİ BAŞARMAK HEM DE ÖDEMİŞ’İ DAHA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN BU YOLA ÇIKIYORUM”
Bu süreçte de partimizin Ödemiş’teki birbirinden değerli aday adayları ile birlikte aslında Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerden itibaren halkımıza umut olmaya ne kadar hazır olduğunu herkese gösterdik. Aday adaylığı için bir arada olduğum her bir yol arkadaşıma ve büyüklerime baştan sona sürdürdükleri centilmence tablo için şükranlarımı sunuyorum. Bu yola çıkarken ya yeni bir yol bulacağımızı ya da yeni bir yol açacağımızı söylemiştik. İşte Ödemiş’e hizmet etmek için o kutsal yolun ilk adımındayız. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in, Merkez Yönetim Kurulumuzun, Parti Meclisimizin takdirleriyle bu büyük onuru yaşarken üzerimizdeki sorumluluğun da bilincindeyiz. Partimizin bayrağını iki kez Ödemiş Belediyesi’nde dalgalandıran tek isim olan Mehmet Eriş başkanımızın gönülleri kazana kazana başardığı gibi, projeleriyle Ödemiş’in kaderini değiştiren Bekir Keskin başkanımızın her bir projesinde sadece halkımızı düşündüğü gibi, günümüzde dahi “Halkçı Tahir” olarak andığımız büyüğümüz Tahir Çaylı’nın demokrasi tarihinde Ödemiş’te bir ilki başardığı gibi ben de Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin adayı olarak hem hep birlikte bir ilki başarmak hem de Ödemiş’i daha ileriye taşımak için bu yola çıkıyorum. Hep beraber başaracağız arkadaşlar. 
Bu benim değil Cumhuriyet Halk Partisi ailemizin başarısı olacak. Ödemiş’te yenilenmeyi ve değişimi isteyenlerin başarısı olacak. Gençliğin başarısı olacak! Başaracağımızdan hiçbir şüphem yok. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir ailenin parçasıyım. Bu aile kenetlendiği zaman önünde hiçbir engel duramaz. Bu aile tek yürek olduğu zaman hiçbir güç onu mağlup edemez.

“SOSYAL DEMOKRAT HALKÇI BELEDİYECİLİĞİN YENİ SAYFASINI HEP BERABER AÇACAĞIZ”
19 yıldır Adagüme Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin yönetiminde ve başkanlığında edindiğim tecrübenin yanı sıra beni siyasete kazandıran Mehmet Eriş başkanımızın öncülüğünde 4,5 yıl Ödemiş Belediye Meclisimizde ve geçtiğimiz yılki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı olarak çok şey öğrendim. Ne şanslıyım ki şimdi de Bülent Eker Başkanımızın öncülüğünde pırıl pırıl bir CHP Ödemiş İlçe Yönetimimiz var, ne şanslıyım ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlık, güzel günlere inanan yürekli üyeleri var. Cumhuriyet Halk Partimizden başka partilere oy vermiş, gönül vermiş hemşehrilerimizin adaylık haberimden sonra destekleri ve ilettikleri duygular da beni ayrıca mutlu etmiştir. Bu sevgi birlikteliğini şimdi Ödemişimizin 99 mahallesine yayma zamanıdır. Şehir merkezimizdeki 16 mahallemiz ve 9 beldemizle beraber Horzum’dan Çayır’a, Yeşilköy’den, İlkkurşun’a, Karakova’dan Köfündere’ye dek sosyal demokrat halkçı belediyeciliğin yeni sayfasını hep beraber açacağız.

“PIRIL PIRIL BİR ŞEHİR İÇİN TÜM BU PROJELERİ SÜREÇ İÇERİSİNDE ÖDEMİŞ HALKIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ”
Bekir Keskin ve Mehmet Eriş başkanlarımızın açtığı halkçı belediyecilik yolundan ilerlerken Ödemiş’in ihtiyaç duyduğu her bir çalışmayı gerçekçi projelerle, halkın kaynaklarını sadece halk için değerlendiren bir anlayışla, halkın karar alma süreçlerine katılımıyla hayata geçireceğiz. İktidar tarafından adeta unutulan emeklilerimizin yanında olacak, ihtiyaç sahiplerimizi rencide etmeden destekleyecek, engellilerimizin hayatını kolaylaştıracak eşit, halkçı ve sosyal belediyecilikle Ödemiş’in adını tüm Türkiye duyacak. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra Ödemiş ekonomisine turizmi kazandırmak için çarpan etkisi yapacak projelerimiz hazır. Ödemiş’te günlük hayatı etkileyen trafik derdine derman olacak otopark projelerimiz hazır. Ödemiş’te ailece vakit geçirilebilecek yeni sosyal yaşam alanları bir ihtiyaç. Hep birlikte bu şehirde yaşıyor ve görüyoruz. Bunun için de projelerimiz hazır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucunun kötü alışkanlıkların pençesinden kurtaracak yeni spor alanları için projelerimiz hazır. Yeni bir stadyum için, yeni bir spor salonu için, yeni bir kapalı yüzme havuzu için İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile gerekeni yapacağız. Ödemiş’te sanayi sitesinin yenilenmeye ihtiyacı var, yeni bir küçük sanayi sitesine ihtiyacı var. Bunun için de projelerimiz hazır. Ödemiş’te her gelir grubundan insanımızı ev sahibi yapacak yeni toplu konut hamleleri için de projelerimiz hazır. Pırıl pırıl bir şehir için tüm bu projeleri süreç içerisinde Ödemiş halkımızla paylaşacağız. 
Ama uzun yıllar futbol oynamış bir kardeşiniz olarak biliyorum ki kazanmanın yolu takım olmaktan, takım olarak mücadele etmekten geçer.  Ve hayat da futbola benzer. Bizler önce Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu takım ruhuyla yürüyeceğiz inanıyorum ki bu takım, Ödemişlilerin sevgisi ve ilgisi ile daha büyüyecek ve kazanan Ödemiş olacak.

“İNANIYORUM, HEP BERABER BAŞARACAĞIZ”
Her bir hemşehrimize eşit mesafede, emekçisinin hakkını koruyan, ekmeğini büyüten, liyakatle ilerleyen, Ödemiş’i Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bölgesinin lokomotifi haline getirecek çağın gerçekleriyle uyumlu, yeni nesil belediyecilik için hazırız. Bu yolda bayrağı bizlere devredecek çok kıymetli Mehmet Eriş başkanımıza, tecrübelerini ve enerjisini bizimle paylaşan aday adayı yol arkadaşlarıma, birleştirici tutumla takımımızın kaptanlığını yapan İlçe Başkanımız Bülent Eker’e ve ilçe yönetimine, kadın ve gençlik kolları üyelerimize, bugün burada heyecanımıza ortak olan herkese destekleri için teşekkür ediyorum. İnanıyorum, en büyük gücümüz birlikteliğimizdir. İnanıyorum, bir ilki başaracağız. İnanıyorum, hep beraber başaracağız! İnanıyorum, Ödemişimizi hep beraber yöneteceğiz, hep beraber yarınlara hazırlayacağız.
 

Editör: Tutku İç