Gazi Umurbey Mesleki Teknik Lisesi öğrencileri dağcılık faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Ödemiş Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Efe Dağcılık kolu yöneticileri; Temsilci Mehmet Taşlı, Yönetim kurulu üyeleri Sema Özkul, Mesut Şimdi, Nihat Yüce ve Ersen Uzunyıldırım liseli gençlere doğa sporları ve dağcılık faaliyetleri konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi. 

MHP İLÇE BAŞKANI KINLI, “SEÇMEN ADETA FİŞLENDİ” MHP İLÇE BAŞKANI KINLI, “SEÇMEN ADETA FİŞLENDİ”


Toplantı lisenin konferans salonunda gerçekleşti. Yaklaşık 70 öğrencinin katıldığı bilgilendirme toplantısında Kulüp Temsilcisi Mehmet Taşlı, Bölgemizin iklimsel coğrafi ve kültürel zenginliğine vurgu yaptı. Doğa sporları ve dağcılık faaliyetlerine çok uygun emsalsiz bir yerde yaşadığımızı söyleyerek gençleri sağlıklı mutlu başarılı bir hayat yaşamaları için spor ve bilhassa doğa sporları yapmalarını tavsiye etti. Yönetim kurulu üyesi Nihat Yücede dağcılık malzemelerini tanıtarak yürüyüşler ve tırmanışlar sırasında yaşanılan ilginç olayları anlattı. Yürüyüş yapılan bazı yerlere ait efsaneleri anlattı. Yürüyüş Lideri ve yönetim kurulu üyesi Mesut Şimdi ise bazı temel dağcılık bilgilerini öğrencilerle paylaştı. Sağlıklı mutlu başarılı bir hayat için spor ve bilhassa doğa sporları yapılmasını tavsiye etti. 


Gazi Umurbey Mesleki Teknik Lisesi Okul Müdürü Deniz Ayyıldız, "Gençlerimizin geleceğimizin teminatı olabilmesi için; zararlı alışkanlıklara bulaşmaması, sağlıklı bir hayat tarzını benimsemesi, çevresindeki önemli yerleri bilmesi, bu yerleri koruması ve geliştirmesi, doğayı ve içinde yaşadığı dünyaya karşı duyarlı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda okul idaresi olarak hedefimize ulaşmak amacıyla Efe Dağcılık kulübü yöneticileriyle öğrencilerimizi buluşturduk. Bu amaçla farkındalık oluşturmak için dağcı arkadaşlarımız gençlerimize çok değerli bilgiler verdiler. Tanıtım yaptılar ve bölgemizin bu anlamda zenginliğini anlattılar. Kendilerine okul yönetimi olarak çok teşekkür ediyoruz. Lisemiz ve Efe Dağcılık işbirliği ile yapılan bu çalışmanın 15-18 yaş arası ilçemizdeki bütün gençleri kapsamasını hedefliyoruz" dedi.

Editör: Tutku İç