YERELGÜÇ/BUSE BAĞCI

Kültür rotalarını tanıtmaya devam eden Efe Dağcılık Kulübü’nün 8 saat süren Lübbey’e yürüyüşün liderliğini Mesut Şimdi ve rehberliğini Nihat Yüce yaptı. 

"Efeler Yolu 8.parkurunu güvenle yürüdük”
Rehber Nihat Yüce, “Yaklaşık 19 km olan parkuru tüm sporcular güvenle ve başarıyla tamamladı. Yaklaşık 900 rakım inildi, çıkıldı. Bazı bölümler zorlu olsa da katılan sporcular üstün direnç göstererek başarıyla rotayı bitirdiler. Geçen haftalarda buralarda yol açma işaretleme ve keşif çalışmaları yaptık. Yeni bir rotayı daha kulübümüze kazandırdığımız için çok memnunuz" dedi.

“28-29 Ekim’de Bademli Dağcılık Şenliğimiz var”
Yürüyüş Lideri ve Efeler yolu 8.parkurun mihmandarı Mesut Şimdi, "28 parkurdan oluşan kültür projesi Efeler Yolu’nun 8.ci parkurunu bu hafta yürüdük. Programımızda olmamasına rağmen etkinliği yaptık. Çünkü üzerinde çalışılan rotaları hemen hafızaya almak paylaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki hafta yine Efeler Yolu rotalarından olan 11.parkur Bozdağ ve zirve etkinliğimiz olacak. Cumhuriyetimizin 100 yılı anısına yapacağımız bu tırmanışı bir hafta önceden yapacağız. Bademli Dağcılık Şenliği kamplı etkinliğini 28-29 Ekim’de yapmayı planlıyoruz Bu etkinlikleri zamanını değiştirdik. Çünkü 21-22 Ekim’de Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği Efes Mimas etkinliği var. İlkbaharda yapılan şenliklerde aynı anda birçok dağcılık şenliği ile çakışma oluyor. Bu da katılımı olumsuz etkiliyor. Bademli Dağcılık Şenliği için Ekim ortası en uygun zaman olarak görünüyor" dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu