Sığacık Liman, Karagöl, Teos Antik Kenti, Teos Limanı, Marina, Sığacık kalesi ve Yöresel ürünler pazarını gezen sporcular yürüyüşün yorgunluğunu dinlenerek attılar. 

Yaz-Kış Yürüyüş Lideri ve Efe Dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı etkinlikten memnun olduğunu söyledi ve şunları ilave etti, "Her yıl bahar programımızda olan Sığacık-Teos etkinliğini gerçekleştirdik. Etkinlik planlandığı gibi başarıyla güvenle ve keyifle tamamlandı. 33 sporcunun katıldığı yürüyüş 10 km, 4 saat sürdü. Sığacık Liman’dan başlayan yürüyüş yolunda Karagöl'e uğradık. Kısa bir resim molasından sonra mandalina bahçeleri arasından Teos Antik Kenti’ne geçildi. Buradaki tarihi kalıntıları gezdik ve yarım saat mola verdik. Ardından antik limana varıldı. Burada çay molasının ardından araçla Sığacık marinaya döndük. Sırasıyla Marina, Sığacık Kalesi, Yöresel Ürünler Pazarı ve limanı gezdik ve kafelerde dinlendikten sonra 17.00’de araçla Ödemiş’e dönüşe geçtik" dedi.

Etkinlik sorumlusu Sema Özkul ise şunları söyledi, "Rotalarımız içinde en çekici olan yerlerden olan Sığacık etkinliğimiz kalabalık bir şekilde yapıldı. 
Katılımcılar keyifli eğlenceli bir zamanı paylaştılar. Yürüyüş yorgunluğu bile hissetmeden zevkle etkinliği bitirdiler. Birbirinden ilginç yerleri gören sporcular memnuniyetle ayrıldılar.

METROPOLİS DAĞCILIK VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ

YURTDIŞINDAN TELEFON GETİRENLER DİKKAT!  İKİNCİ TELEFONA EL KONULACAK! YURTDIŞINDAN TELEFON GETİRENLER DİKKAT!  İKİNCİ TELEFONA EL KONULACAK!

Bu hafta Torbalı’da, Torbalı Belediyesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün düzenlediği 3. Metropolis Dağcılık ve Doğa Sporları Şenliği var. Kulüp olarak bu etkinliğe katılacağız. Havzamızda bulunan Dağcılık kulüpleri ile dayanışma içinde olmayı görev kabul ediyoruz. Doğaseverleri bu etkinliğe davet ediyoruz" dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu