Ödemiş’te Kaza: 1 ölü Ödemiş’te Kaza: 1 ölü

Efeler Yolu'nun 7 Etabı olan Sarıyurt Kerpiçlik rotası ağırlıklı uzun bir tırmanış yürüyüş yaptılar. Farklı coğrafi güzelliklerden geçen sporcular keyifle ve başarıyla etkinliği tamamladılar. 

Yürüyüş Lideri Mesut Şimdi etkinlikle ilgili şunları söyledi, “Bu yılın 10. etkinliğini Efeler yolunun 7. Etabı olarak belirlemiştik. Bu etapların bölgemize ve dağcılık camiasına kazandırılmasını önemsiyoruz. Bu anlamda burayı ilk defa yürüdük. Keşfettik adeta bu bölgeyi. Farklı coğrafi ve iklimsel yapılardan geçerek zorlu bir tırmanış yürüyüş sonucu etkinliği başarıyla ve planlandığı gibi bitirmeyi başardık” dedi.

Etkinlik sorumlusu Nihat Yüce Efe Dağcılık kulübüne yeni bir rota kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi ve şunları ilave etti.
Nihat Yüce, “Yaklaşık 7.5 saat süren yürüyüş tempolu geçti. 18 km lik bir parkur burası. 700 irtifa kazancı ve 800 irtifa kaybı gerçekleştirdik. Zaman kazanmak için parkurun son bölümünde Aktaş barajı üzerinden etkinliği tamamladık. Sporcuları bu zorlu yürüyüşü başarıyla tamamladıkları için kutluyoruz” dedi.
 

Editör: Tutku İç