Tire Belediyesi, Tire’nin en prestijli caddesi olan İstasyon Caddesi’nde yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Tire Belediyesi, asansörleri denetliyor Tire Belediyesi, asansörleri denetliyor

İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile ortak yürütülen alt yapı (su, kanalizasyon) ve diğer kurumlarla eş güdüm halinde modernleştirme çalışmalarına devam ederken, Tire Belediyesi ise kaldırım, banket, ışıklandırma, peyzaj ve kent estetiği ile üst yapı çalışmalarıyla mesai kavramı gözetmeksizin bu önemli projenin başını çekiyor.
 
Çalışmaları büyük bir titizlikle takip eden Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Bilindiği üzere İstasyon Caddemiz, şehrimizin girişinden itibaren Cumhuriyet Meydanımıza (orta park) kadar uzanan çift taraflı ulaşımın sağlandığı ve ticari hacmiyle ilçemize ekonomik anlamda büyük bir katma değeri olan caddemizdir. 80’li ve 90’lı yıllardan kalma alt yapı ve üst yapı sorununu göreve gelmeden önce, yenileyerek şehrimize yakışır bir biçimde inşa ve ihya edeceğimizin taahhüdünü vermiştik. Gerekli fizibiliteyi oluşturduktan sonra kollarımızı sıvayarak işe koyulduk.’’
 
YAP BOZ DEĞİL, ESKİYİ YENİLEYİP TİRE’YE YAKIŞANI KAZANDIRIYORUZ!
 
Başkan Duran sözlerine şöyle devam ederek: ‘’ Gereksiz, yap boz yapılıyormuş gibi yaklaşımlara kulak asmadan Tireli kadirşinas halkımıza yakışan çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Konuşmamın başında da belirttiğim gibi şehrimizin girişinden ortasına kadar uzanan adeta ilçemizin aynası konumundaki caddemizi ihya etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sağlığa zararlı eski içme suyu hattının, kanalizasyonun, miadını dolduran diğer alt yapı hizmetlerinin ve eskiyen, kullanılmaz hale gelen ve şehrimize yakışmayan kaldırımların yenilenmesinin, kent estetiği çalışmaları kapsamında yapılan ışıklandırma ve peyzaj çalışmalarımızla caddemizi Tire’ye yakışır bir hale getiriyoruz. Bizim şiarımızda memleket için taş üstüne taş koymak önemlidir. Bizim için esas olan Tire ve aziz Tire halkıdır. Bu sebeple;  güzel olan ne varsa biz tüm güzellikler için elimizi taşın altına koyduk ve koyacağız. Buradan esnaflarımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Büyük bir sabırla çalışmalarımıza destek olmaktadırlar. Vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı belediyemiz ve diğer kurumlarımız adına göstermiş oldukları sabırdan dolayı çok teşekkür ediyorum” diyerek Tire’ye önemli eserler kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.
 

Editör: Tutku İç