YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Gerçekleştirilen fener alayına Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Ödemiş Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Dr. Mehmet Bayındır, muhtarlar, Ödemişliler, Birgi Mahallesi sakinleri katıldı.

BİRGİ FENER ALAYI


100.YILDA 100 KERE, 100 KAT DAHA ONURLU, DAHA İNANÇLI VE DAHA GURURLU OLMALIYIZ
Fener alayının sona ermesinin ardından Birgi Mahallesi meydanında hazırlanan sahnede Başkan Eriş bir konuşma yaptı. Eriş burada “  Cumhuriyetin 100 yılında Dünya köyümüz Birgi’de sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve bugüne kadar vatanı korumak adına gazi ve şehit olanları minnet ve saygıyla anıyoruz. Büyük Atatürk Mondros’tan bir gün önce Cumhuriyeti ilan edip onları böyle bozguna uğratırken, Cumhuriyeti kurduktan sonra ki 15 yıl içerisinde 48 fabrika kurmuş, ülkeyi yollarla demir ağlarla örüp yabancıların elinde olan demiryollarını ve limanlarını kamulaştırmış, dünya 2. Dünya Savaşı’na doğru giderken ve yoklukla boğuşurken Türkiye Cumhuriyeti hızla büyümeye başlamış. Peki nasıl olmuş? Çiftçisiyle, tarımıyla, fabrikalarıyla, çalışkan insanlarıyla, bu ülkeyi hep birlikte kalkındırmışlar. Öyle ise 100 kere, 100 kat daha onurlu, daha inançlı ve daha gururlu olmalıyız. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun“ dedi.
Konuşmanın sonunda Eriş ve Birgililer ile birlikte hep bir ağızdan Andımızı okudular.

3M1A GRUBU SAHNE ALDI
Birgi mahallesi sokaklarında yüzlerce Türk bayrağı ve fener eşliğinde gerçekleştirilen fener alayının ardından Birgi Mahallesi meydanında kurulan sahnede yere alan 3M1A grubu unutulmayan  şarkılar ile meydanı coşturdu

3M1A KONSERİ

Editör: Tutku İç