YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Demokrat Parti kontenjanından Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı olan  Salih Uzun Ödemiş’te CHP Ödemiş İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Toplantıya, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, Demokrat Parti Beydağ İlçe Başkanı Gülten Koç, CHP Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı Başar Uçar, İlçe Sekreteri Tayfun Kökten, Eski Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ve partiler katıldı. 

Seçildiğinde Küçük Menderes Havzası’na sadece seçim döneminde gelip giden bir vekil değil, her daim milletin vekili olacağını söyleyen Milletvekili Adayı Salih Uzun, “ O günler geldiğinde hep birlikte sorunlarımızı çözecek, birlikte istişareler yaparak milletimizin sesi olacağım. Göreceksiniz farklı siyasetçi profili ile karşınızda olacağım. Hem Ödemiş’e hem İzmir’e hem de tümüyle Türk siyasetine farklı bir bakış açısı ile katkı sağlayacağız.  Demokrasi dediğimiz şey sadece kurumlar ve kurallardan ibaret değildir. Demokratik kültür diye başka bir şey vardır. 5 yıldan 5 yıla olan bir şey değildir. Hem seçmen bakımından hem seçilen bakımından süreç sürekli olmalıdır. Seçen ve seçilen arasındaki bağ hesap vermeye dayalı olmalıdır. Demokrat kültür dediğimiz şey seçimden seçime olan iş değildir. Sürekli hesap vermeye dayalı bir sistemdir. Buna uygun parlamenter görevini yapmaya çalışacağım bu konuda inşallah size mahcup olmam” açıklamalarında bulundu.

Editör: Gülçin Kargaoğlu