YERELGÜÇ

Tire’de meydana gelen olayda, dolandırıcılar Tire’nin Musalar Mahallesinde ikamet eden bir vatandaşı arayarak kendisini kamu görevlisi olarak tanıttıktan sonra evinde bulunan altınları İzmir otogarına getirmelerini istediler.

Dolandırıcıların kamu görevlisi olduğuna inanan vatandaş ise bunun üzerine evinde sakladığı altınları alarak arabasına binerek Tire ilçe merkezine geldi.

Olaydan şüphelenen şahsın yakınları ise jandarmayı arayarak durumu anlatırken, Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşı bulmak için ilçeyi didik didik aramaya başladı. Kısa süreli çalışmanın ardından ise vatandaşa ait aracı stadyumun oraya park edilmiş halde bulan polis vakit kaybetmeden kamera görüntülerini incelemeye başladı. Kamera kayıtlarından vatandaşın aracını bıraktıktan sonra ticari taksiye binerek İzmir istikametine gittiğini tespit eden polis ticari taksi şoförüne ulaştı.

Taksi şoförü vatandaşı otogara bırakarak oradan ayrıldığını söylemesi üzerine Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü hemen İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne durumu bildirirken, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek vatandaşı otogarda altınları teslim etmeden bularak dolandırıcılık olayını Polis ve jandarmanın koordineli ve titiz çalışması sonucu önlemiş oldu.

Olayla ilgili tahkikat başlatıldığı öğrenilirken dolandırıcıların yakalanması için de çalışma başlatıldığı öğrenildi.