HABER/BURCU TUNÇ

Mehmet Bayındır, 2024 Mart’ında yapılacak olan Belediye Başkanı seçiminde Ödemiş Belediye Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. 

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI VEYA BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE BAĞIMSIZ OLARAK ADAYIM

Doktor Bayındır sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Demokrasimizin ve Ödemişimizin gelişmesine katkı yapmak için Ödemiş Belediye Başkanlığı veya Belediye Meclis Üyeliğine bağımsız adaylığımı hayırlısı ile ilan ediyorum. Hepiniz bendeniz Opr. Dr. Mehmet Bayındır kardeşinizi az çok tanıyorsunuz. Hem doktorluk hem de aktif siyaset yapmaya çalıştığımıza tanık oluyorsunuz. Hatta siyasetle yakından ilgilenmemizi yadırgayıp eleştirenleriniz oluyor. Size de hak veriyoruz. Lakin kazın ayağı öyle değil! İnsan olarak toplum hayatını yaşamak zorundayız. Toplum hayatının kuralı da düzenli yaşamdır. Düzenli hayatı başarmanın ve sürdürmenin formülü de yöneten ve yönetilen sınıfın bilinçli olmasıdır. Yönetilen sınıf daima yöneten sınıftan memnun olmalıdır ki; böylece toplumda huzur olsun. Memnun olmadığı takdirde hemen anında müdahale edip geciktirmeden sorunu çözmelidir. Gecikirse sorunlar birikip yığın oluşur. Bu da kısır döngü olarak problemlerin çözümünü zorlaştırır!
Bunu önlemenin yolu ise yönetilen sınıfın yönetimin her aşamasına doğrudan veya dolaylı müdahale edebilmesidir. Bu da katılımcı demokrasi ve şeffaf, açık yönetimle mümkündür.

ASIL GÜÇ OLAN YÖNETİLENLERİN YANİ HALKIN GÜCÜNÜN KENDİNİ YÖNETENLERİ YÖNETMESİDİR

Asıl güç olan yönetilenlerin yani halkın gücünün kendini yönetenleri yönetmesidir. Bütün sır buradadır. Halk oy verip seçtiği yöneticileri kendisine hizmet etmesi için seçiyor. Kendisine efendilik için değil! Yani yöneticiler hizmetçi yönetilenler patrondur, patron!. Şayet yönetilenler yönetenlerden memnun değilse; yöneticileri kuru kuruya eleştirmek işe yaramaz.Ya yöneticileri değiştirecek ya da kendileri yöneticiliğe talip olacak.Başka yolu yok! Ne kadar çok talip olan olursa.O kadar kaliteli yönetici seçme imkan ve ihtimali olacaktır. Böylece kötünün iyisi yöneticiler değil, İyinin iyisi, en iyi yöneticiler seçilecektir. Her seçimde aday adayı veya aday oluyoruz Böylece, aktif siyasetle ilgilenmeye sevgili halkımızı teşvik etmeye gayret ediyoruz.

SİYASET BİR MESLEK DEĞİLDİR

Çünkü Siyaset halka en güzel hizmet etme araçlarından biridir. Ayrıca siyaset bir meslek değildir. Toplumun her kesiminden kişilerin yapması gereken ve yapabileceği bir görevdir.

DEVİR ARTIK PARTİLER DEVRİ DEĞİL İTTİFAKLAR VE GÜÇLÜ ŞAHSİYETLER DEVRİDİR

İşte bunun içindir ki, önümüzdeki yerel seçimde de aynı duygu, düşünce, İnanç ve amaçla BAĞIMSIZ aday oluyorum. Ve en önemlisi de partilerden veya bağımsız özellikle de bağımsız pek çok aday adaylarının şimdiden çıkmasını ve kendilerini tanıtma çalışmalarına başlamalarını hararetle tavsiye ediyorum. Ayrıca halen kayıtlı 126 tane siyasi partimiz var. Bir çeşit partiler enflasyonu mevcut. Bu yüzden devir artık partiler devri değil. İttifaklar ve güçlü şahsiyetler devri. Pek çok aday adayları tanıtım çalışmalarından sonra ittifaklar kurarak seçimde halkımızın huzuruna aday olarak medeni cesaret ve özgüvenle çıkmalıdırlar. Böylece kazanan güzel Ödemişimiz ve Demokrasimiz olacaktır” dedi.

Editör: Tutku İç