HABER/ BURCU TUNÇ

İftar sonrası büyük bir konvoy eşliğinde 3 Eylül Mahallesine giden Demokrat Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş ile Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç'e Demokrat Parti İzmir İl başkanı Ozan Demirbaş ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyesi adayları, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz ve yönetimi ile partililer eşlik etti. 

ŞİMDİ VAADETTİKLERİNİZİ
20 YILDIR ÖDEMİŞ'İ SİZ YÖNETİYORSUNUZ YAPSAYDINIZ YA NİYE YAPMADINIZ ? 

Burada 3 Eylül mahallesi sakinlerine seslenen Güleç "Ne güzel bir tablo. Bu yola çıkarken gençler için bu yola çıkıyorum demiştim. Gençlerin hepsi bir oldu Dilek ablalarını, Dilek kardeşlerini yalnız bırakmadılar. 5 aydır Ödemiş'i karış karış dolaşıyorum. Bugün de 3 Eylül mahallesindeyiz. Buraya aşağı mahalle diyorlar. Hor görülen 3. sınıf muamele gören ve sadece seçim zamanlarında hatırlatan bir mahalle olarak görülüyor. Biz ne dedik? Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkesi bir araya getirip, kucaklayıp, Ödemiş nasıl yönetilir onu göstermeye geliyoruz demiştik. Bunu başardık mı? Şimdi hepimiz bir arada mıyız? Hepimiz buradamıyız? Artık aşağı mahalle ,yukarı mahalle yok !  Ödemiş'in her köşesinde yaşayan evlatlar, her köşesinde yaşayan gençler, kadınlar, erkekler, hepimiz aynıyız ve biriz. Bu zamana kadar sadece seçim dönemlerinde çıkanlar şimdi yine çıkmışlar sanki insanları kendileri muhtaç etmemiş gibi o marketin bu marketin kartlarını dağıtıyorlar. Para dağıtıyorlar, gıda dağıtıyorlar ve sizlerin gururuyla oynuyorlar. Hiç kimse bunu hak etmiyor !  Bizler geldiğimizde sadece seçim dönemlerinde değil her gün hatırlanacaksınız! Her gün hizmet göreceksiniz! Bu mahalleye de Umurbey mahallesinede, Emmioğluna mahallesine de, Kuvvetli mahallesine de, Cumhuriyet mahallesine de, Hürriyet mahallesine de ne yapılacaksa hepsini hızlı bir şekilde yapacağız. Hiçbir mahalle ayrımı yapmadan. Bugüne kadar hep söz verdiler. Yaptılar mı? Şimdi çıkmışlar yapacağız diyorlar. 20 yıldır Ödemiş'i siz yönetiyorsunuz yapsaydınız ya niye yapmadınız ? 

BEN YÖRÜĞÜM. KÜRT, ÇERKEZ, ROMAN FARK ETMEZ! HER ŞEYDEN ÖNCE HEPİMİZ  İNSANIZ

Ben Yörüğüm. Kürt olmuş, Çerkez olmuş, Roman olmuş fark etmez! Herkes benim canım. Her şeyden önce biz insanız. Özellikle uyuşturucu batağına düşmüş evlatlarımızın her zaman yanındayım. İş bulamayan gençlerimiz ne yapacağını bilmiyor. Belediyeye sadece kendi yandaşlarını işe alıyorlar. Belediyeyi hep iş kapısı olarak gördüler. Var mı içinizde belediyeye işe giren? Bu vakite kadar Ödemiş’e fabrika kurmak için kaç tane yatırımcı geldi hepsini geri gönderdiler!  Bu vakite kadar o fabrikaları kurmuş olsalardı benim evlatlarım işsiz kalmazdı ! Kimse işsiz kalmazdı!

BİZ ÖYLE BELEDİYEDEN YÜRÜTTÜĞÜNÜZ PARALARLA, İKTİDARDAN ALDIĞINIZ PARALARLA KONVOY YAPMIYORUZ!  BİZ DE HERKES GÖNÜLLÜ !

Diyorlar ki konvoyları 50 kişi. Biz öyle belediyeden yürüttüğünüz paralarla , iktidardan aldığınız paralarla konvoy yapmıyoruz! Biz de herkes gönüllü. Mazot parası da dağıtmıyoruz! Bugüne kadar ayrıştırıp hor gördüğünüz insanlar artık bir arada! 31 Mart akşamı da bunu hepinize göstereceğiz!

ÖDEMİŞ’E MERHAMETLİ VE VİCDANLI BIR ANNE ELİ DEYECEK! 

Çalışmalarımızın başında biz bir futbol turnuvası yapmıştık. Kavgasız, gürültüsüz 150 gencimizi bir araya getirdik. Çok da güzel eğlendik. 31 Mart  akşamı belediyeye göreve geldiğimiz andan itibaren herşey değişecek. Hem refah seviyemiz yükselecek hem de mutlu huzurlu bir Ödemiş’e kavuşacağız. Ödemiş’e merhametli ve vicdanlı bir anne eli deyecek! Biz Ödemiş'te siyaseti bir kenara bırakıyoruz, particiliği, partizanlığı bir kenara bırakıyoruz. Ödemiş için yumruğu tek bir yere vuruyoruz! 31 Mart akşamı hep birlikte Ödemiş'in kurtuluş gününü kutlayacağız ! Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" dedi.

5 GÜN SONRA TÜRKİYE’DE, ÖDEMİŞ'TE BİRİLERİ İÇİN KIYAMET KOPACAK!

Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Güleç'in ardından bir konuşma yapan Demokrat Parti İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş " Nasrettin hocaya sormuşlar. Kıyamet ne zaman kopacak  ? Küçüğü mü büyüğü mü ? diye sormuş hoca. Demişler ki  kıyametin küçüğü büyüğü olur mu ? Olur demiş.5 gün sonra Türkiye’de Ödemiş'te birileri için kıyamet kopacak. O kıyamet bugüne kadar milletin malına el uzatan, yetim hakkı yiyenler için kopacak. Ekmek ,hürriyet ,iş ,adam yerine konulmak ,sevilmek, sayılmak bu ülkenin bütün vatandaşların en vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkı geçmişte olduğu gibi bugünde getirip millete teslim edeceğiz ve milleti arkamıza alarak onlar için onlarla birlikte yürüyeceğiz ! Birileri meydana çıkmış efendim belediyeyi kazanırsa maaşları ödeyemez, buraya hizmet gelmez deyip insanları tehtit ediyorlar. Ödemiş'in  Ödemişlinin  hakkına, hukukuna kim el uzatırsa biz polisle, jandarmayla değil milletle beraber onlara gideceğiz söke söke bu milletin hakkını alıp buraya getireceğiz. Bizim yegane gücümüz önce siz sonra Cenabı Allah’tır. Hiç korkmayın Dilek başkan burada, biz üç kişi mecliste  ve ayrıca genel başkanımız Sayın Gültekin Uysalla beraber sizin hukukunuzu öyle bir savunuruz ki başlarına indiririz.Hepinizi Dilek başkana destek vermeye çağırıyor saygı ve sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Editör: Tutku İç