YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Büyük coşku ve heyecana sahne olan Kaymakçı SKM bürosunun açılışına Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı K. Murat Ateş ve ilçe yönetimi, İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz ve yönetimi, Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, Demokrat Parti belediye meclis üyesi adaylarından  Ali Güder, Mustafa Dartar, Oya Korkmaz, Engin Erdal, Özgür Aydın ,Halil Karademir ,Hüseyin Karaman partililer ve Kaymakçı halkı katıldı.

KAYMAKÇI'NIN BİR EVLADI OLARAK ÖDEMİŞ’E HİZMET ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM

Kaymakçı'nın kızı, Karabeylerin torunu sloganlarıyla, büyük bir konvoy eşliğinde alkışlar ve destek tezahüratlarıyla SKM bürosuna gelen Başkan adayı Güleç kurdele kesimi öncesi yaptığı konuşmada, “Dilek Acar Güleç olarak her daim Kaymakçılıyım demekten gurur duymuşumdur. İnsan hayatını kaybettikten sonra torunlarına ve çocuklarına onurlu bir hayat bırakmalı. Babaannem Hatice  ve dedem İbrahim Acar bana böyle bir hayat bıraktığı için kendilerine hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Mekanları cennet olsun. 
Biz bir yola çıktık. Bu yola çıkarken bir Allah’a, bir de sizlere inanarak güvenerek bu yola çıktım. Hepinizin bugüne kadar desteklediği ,gönlüne aldığı partiler mutlaka vardır. Artık bunları bir kenara bırakıp Ödemiş’in iyiliği için tek yumruk olmamız gerekiyor. 20 yıldır hem AK Partili, hem CHP’li yöneticileri gördük. Büyükşehir Yasası'ndan sonra Kaymakçı belde olmaktan çıktı ve mahalle oldu. Kaymakçı'nın bir evladı olarak Ödemiş’e hizmet etmek için yola çıktım. 


ÖDEMİŞ BELEDİYESİ’NİN BİR ASFALT ŞANTİYESİ VARDI. SORUYORUM NEDEN KULLANILMADI?

Bugün yıl 2024 ve Kaymakçı Cezaevi'nin atık suyu içme ve sulama suyumuza karışıyor. Bununla ilgili bir tanesi çıkıp bir şey yapmadı. Yapacağız, yapacağız deyip hiçbir şey yapmadılar. Çünkü amaçları başkaydı. Allah’ın izniyle hepsini yapacağız. Kimsede engel olamayacak. İçme suyunu çözeceğiz. Eski sistemi geri getirerek burada atıl duran belediye binası gibi pek çok atıl vaziyetteki binayı konuk evi yapacağız. Kaymakçı’ya bir tesis kuracağız. Buralarda Kaymakçı'nın gençleri çalışacak. Bugün yol sorunu neredeyse her yerde en büyük sorun. Ödemiş Belediyesi’nin bir asfalt şantiyesi vardı. Biz parke taşı da üretebilirdik. Sırf birilerine peşkeş çekmek için orayı hurdaya çevirdiler. Biz geldiğimizde asfalt şantiyemizi tekrar faaliyete geçirip parke taşı da üreteceğiz. Yapılmadık ne yol bırakacağız, ne sokak, ne üretim yolu bırakacağız. Bunları yapmak çok kolay. Yeter ki isteyin. İstemezseniz 20 yıldır böyle bekler işte.

HANGİ PARTİDEN OLURSANIZ OLUN HİÇ FARK ETMEZ. SİZ BENİM GÖNLÜMDESİNİZ

5 fabrika sözümüz var ve bu fabrikaları en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Bunun yanında Kaymakçı'ya bir soğuk hava deposu yapacağız. Ben sizlere bu yolda benimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum. Hangi partiden olursanız olun hiç fark etmez. Siz benim gönlümdesiniz. Bir işiniz olduğu zaman biz Dilek kızımızı, Dilek kardeşimizi görmek istiyoruz dediğiniz anda beni hep bulacaksınız. Ayrıştırmaya, ötekileştirmeye son veriyoruz. Sadece hizmet için geliyoruz” dedi.

Hep birlikte yapılan kurdele kesiminin ardından Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ve beraberindekiler kapı kapı gezerek Kaymakçı esnafını ve halkını ziyaret ettiler ve taleplerini dinlediler.

Editör: Tutku İç