2023 2 Kasım’da düzenlenen kongre ile Ödemiş İlçe Başkanı olan, yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ile birlikte yüzde1 olan oyu yüzde 20’ye taşıyan ilçe başkanı K. Murat Ateş ilçe başkanlığı görevinden ayrıldı.

Seçim süresince belediye başkan adayı ve partililerle uyumlu bir çalışma sergilediklerini belirten K. Murat Ateş, “ Babamın vefatından sonra boşta kalan parti yönetimimize sahip çıkarak yerel seçimlerde güçlü bir aday ve ekiple Ödemiş’te farklı bir noktaya geldik. Buradan yaktığımız ateş her yere örnek olacak nitelikte bir başarıydı. Biz kaybetmedik. Ödemiş’in asıl kazananı bizler olduk. Gönül isterdi Ödemiş Belediyesini kazanalım. Ama siyasi düşünce yapısını kırmak için biraz daha zaman gerekli olduğunu gördük. Bize bu süreçte destek olan, gönül veren, oy veren herkese teşekkür ederim. Partimizin ve ekibin ilerleyen süreçte hedefleri var. Bunun yanında Ödemiş’i yalnız bırakmayan bir ekip. Kendi iş yoğunluğum sebebi ile verimli olamayacağımı düşünerek görevden ayrılarak yeni yönetim ile daha verimli bir çalışma yapılacak.  Ben yine şahsım olarak partimizin ve arkadaşlarımızın yanındayım. Makamların bizler için önemi yok. Önemli olan makamda iken yapmış oldukların verdiğin hizmetler. Yeni ilçe yönetimine görevlerinde başarılar diliyorum” 

Ödemiş’te Parklarda zaman ayarlı tam otomatik sulama sistemi Ödemiş’te Parklarda zaman ayarlı tam otomatik sulama sistemi

GÜLEÇ, “ GÜÇLÜ BİR YÖNETİMLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”
Demokrat Parti İzmir Küçük Menderes Havzası ilçelerinden Sorumlu Başkan Dilek Acar Güleç, “Birlikte yola çıktığımız seçim süresince yanımda dimdik duran kıymetli kardeşim K. Murat Ateş ile birlikte yaptığımız değerlendirmede iş yoğunluğu sebebi ile daha verimli bir çalışma yürütecek ilçe yönetimi oluşturulmasına karar verdik. Bizler siyasi hırsları olan insanlar değiliz. Havzamız ve yaşadığımız şehirler için hedefler koyan, siyasi anlamda toplum menfaati açısından üzerimize düşen ne ise onu ilke edinen kişileriz. Bu havzayı kişisel menfaat ve siyasete kurban etmeyeceğiz. Bizim üzerimize ne düşüyorsa en güçlü şekilde yerine getireceğiz. Görevim gereği Ödemiş, Kiraz, Beydağ, Bayındır, Tire, Torbalı ve Selçuk ilçelerimizde Demokrat Parti ilçe yönetimlerini oluşturarak siyasete temiz bir sayfa açacağız.”
Güleç, “Seçim sürecini en güzel şekilde birlikte yürüttüğümüz İlçe Başkanımız K.Murat Ateş ve kıymetli yönetim kurulu üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni göreve gelecek ilçe başkanımız ve yönetimini en kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız.”

Editör: Gülçin Kargaoğlu