HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/SILA AVŞAROĞLU

SİYASETE KADININ ÜSLUBUNUN VE KADININ ELİNİN MUTLAK SURETLE DEĞMESİ LAZIM

Bayramda Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım! Bayramda Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım!

İlçe başkanlığına yaptığı ziyarette basın mensuplarıyla bir araya gelen ve basın mensuplarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan Milletvekili Uzun burada yaptığı açıklamada “Değerli basın mensupları Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlarım. Değerli başkan adayımız Dilek hanıma destek olmak, onun yanında olmak ve yanında olduğumuzu göstermek için bugün buradayım. Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş ve Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ile üzerimize düşen vazifeleri yapmak için sürekli iletişim halindeyiz. Ama bizzat buraya gelip hem çalışmaları görmek hem de destek olmak istedik. Ben Dilek Hanıma destek olmak için geldim fakat öncelikle tebrik etmek istiyorum. Dilek Acar Güleç Ödemiş’te çok önemli bir iş yaptı. Ödemiş’te ki bütün kadınlar için özellikle genç kızlar için çok önemli bir yola çıktı. Dilek hanım kollarını sıvayarak, bu büyük mücadeleye bende varım dedi.  Dilek hanım bütün adaylardan önce ortaya çıkarak ben bu yarışta varım ve ben bu sorumluluğu üstlenmeye hazırım dedi. Kendisi Ödemiş’te ki bütün kadınlarımız ve genç kızlarımızın, genç kardeşlerimizin sesi olacaktır. Bir kere yola çıkarak çok büyük bir işi başardı. Bundan sonrası içinde bu yolun sonunu tamamlamak için çaba göstermektedir. Ben tüm samimiyetimle Dilek Acar Güleç’i tebrik ediyorum.

DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAN DİLEK ACAR GÜLEÇ İLE ÖDEMİŞ’İ AK PARTİ, CHP ÇIKMAZINDAN KURTARACAĞIZ
 Belediye Başkan Adayımız Güleç’in birkaç avantajı var. Birincisi yürekli bir kadın olarak bu yola çıktı ve bende varım dedi. Bu çok önemli bir şey çünkü siyasete kadının üslubunun ve kadının elinin mutlak suretle değmesi lazım. Kadınlar siyasete girdikçe siyasetin dili değişecek, yumuşayacak, bu kutuplaşma ortamı ortadan kalkacak. 
İkinci avantajı gazeteci olması. Yıllardır Ödemiş’in bütün mahallelerinin, bütün köylerinin sorunlarını gazeteci olarak takip eden birisi. Gazeteci halkın avukatı demektir. Halkın birkaç tane avukatı vardır bunların başında gazeteci gelir. Daha sonra siyasetçi gelir. Dilek Acar Güleç gazeteci olarak yani halkın avukatı olarak şimdiye kadar zaten bir mücadele ortaya koymuştu. Ödemiş’in bütün mahallelerini ve köylerinin sorunlarını tamamını biliyor ve hep takip etti. Şimdi ise takip ettiği sorunları çözmek için yola çıktı. 
Üçüncüsü bizim avantajımızdır biz parti olarak avantajlıyız. Demokrat Parti olarak Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı olan Dilek Acar Güleç ile Ödemiş’i AK Parti, CHP çıkmazından kurtaracağız. Biz Demokrat Parti olarak kuşatıcı bir dille herkese kapısı açık olan ve herkese ulaşabilecek olan bir dille bir siyaset anlayışıyla bu yarışın içerisindeyiz. Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç bir kadın gazeteci olarak Demokrat Parti’nin bu siyasetine en uygun adayı olarak bugün bu mücadelenin içerisinde. Göreceksiniz çok başarılı olacak ve Ödemiş’te ki her kadın Dilek Acar Güleç’in kapısını çalabilecek, Dilek Acar Güleç’te rahatlıkla her evin kapısını çalabilecek. Bu mücadelenin neticesini inşallah 31 Mart’ta hep beraber alacağız. DP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç’e hem teşekkür ediyorum, hem de tebrik ediyorum. Demokrat Parti olarak elimizden gelen bütün desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha söylemek istiyorum“dedi.
 

Editör: Tutku İç