YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Saat 19.23'te ise yine Ödemiş Belediyesi bandosu eşliğinde Ovakent Mahallesi'nde fener alayı düzenlendi.

KONAKLI FENER ALAYI

OVAKENT FENER ALAYI

Gerçekleştirilen fener alaylarına Ödemiş Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, CHP ilçe başkanı Bülent Eker ve yönetimi, mahalle muhtarları,ADD Başkanı Metin Kıral ve ADD üyeleri ile Ödemişliler ,Ovakent ve Konaklı Mahallesi sakinleri katıldı.

BEDİA AKARTÜRK VE 3M1A GRUBU SAHNE ALDI

Önce Konaklı daha sonra Ovakent sokaklarında yüzlerce Türk bayrağı ve fener eşliğinde gerçekleştirilen fener alayının ardından Ovakent Mahallesi meydanında kurulan sahnede yere alan 3M1A grubu şarkıları ile meydanı coşturdu. Saatler 21.00'i gösterdiğinde de Ödemiş'in gururu, Türk halk müziğinin divası, eşsiz ses Bedia Akartürk birbirinden güzel türkülerini seslendirdi.

3M1A VE BEDİA AKARTÜRK KONSERİ

CUMHURİYET İLE HEPİMİZ ÇOK GÜZELİZ 

Burada bir  konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “100. Yıl'da coşkumuz ve gururumuz yüzümüzden okunuyor! Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı yaşamaya Konaklı ve Ovakent’ten başladık. Mustafa Kemal’in öğrencileri olarak Andımızı bir kez daha Ovakent Meydanı’ndan haykırdık. 3M 1A’nın bizleri uzak yıllara götüren şarkılarının ardından Türk Halk Müziği’nin efsane sesi, hemşehrimiz Bedia Akartürk’ün türküleri su gibi yüreğimize aktı. Cumhuriyet ile hepimiz çok güzeliz! Yarın akşam da Kayaköy'deyiz” dedi. 

Başkan Eriş gecenin sonunda ise Bedia Akartürk ve 3M1A grubu üyelerine çiçek takdim ederek teşekkür etti.

Editör: Tutku İç