YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

KAYAKÖY FENER ALAYI

Gerçekleştirilen fener alayına Ödemiş Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, DR. Mehmet Bayındır, muhtarlar, Ödemişliler ,Kayaköy Mahallesi sakinleri katıldı.

Kayaköy Mahallesi meydanında hazırlanan sahnede Başkan Eriş konuşmasına başlamadan önce Kayaköylüler ile birlikte hep bir ağızdan Andımız’ı okudular.

SİZLER BU VATANIN KURTULMASI İÇİN CANLARINI HİÇ KORKMADAN TESLİM EDEN CESUR İNSANLARIN EVLATLARISINIZ

Burada bir konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bu dağlarımız, bu köylerimiz İlkkurşun’un  hazırlandığı yerlerdir. Sizler bu vatanın kurtulması için canlarını hiç korkmadan teslim eden cesur insanların evlatlarısınız. Biz de bu güzel vatanı, çektikleri acıları hiç yüksünmeden yaşayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyoruz. Kurtuluşun sonunda en iyi yönetim modeli olan kadınıyla ,erkeğiyle herkesin birbirine saygı gösterdiği ,demokrasinin yaşandığı bu güzel Cumhuriyeti ilan ettiler. 30 Ekim Mondros’un ilan edildiği gün olduğu için bir gün öncesi olan 29 Ekim’i Cumhuriyetin ilan edileceği gün olarak seçtiler. Bundan dolayıdır ki bizler de bu Cumhuriyeti sonuna kadar sahiplenmek, demokrasinin nimetlerini bilmek ve onu sonsuza kadar yaşatmak zorundayız. Bayramımız kutlu olsun. İyi ki varsınız“ dedi.

3M1A VE OSMAN KALAY KONSERİ

OSMAN KALAY VE 3M1A GRUBU SAHNE ALDI

Kayaköy mahallesi sokaklarında yüzlerce Türk bayrağı ve fener eşliğinde gerçekleştirilen fener alayının ardından Kayaköy Mahallesi meydanında kurulan sahnede yere alan 3M1A grubu şarkıları ile meydanı coşturdu. Saatler 21.00'i gösterdiğinde de Ödemiş'in gururu, Türk halk müziğinin eşsiz seslerinden Osman Kalay  birbirinden güzel türkülerini seslendirdi.
Başkan Eriş gecenin sonunda ise Osman Kalay ve 3M1A grubu üyelerine çiçek takdim ederek teşekkür etti.

Editör: Tutku İç