Erdoğan açıklamasında "İzmir başta olmak üzere fetret devri yaşayan şehirlerimiz tekrar hak ettikleri hizmetlerle buluşmasını sağlayacağız. İzmir, İstanbul, Ankara... Buna hazır mıyız? İzmirlilerin iradesini çantada keklik görenlerin iş bundan sonra daha zor. Bu şehrin yatırım ve eser hizmet siyasetine ihtiyacı var. Bunu ancak biz yaparız. Bu noktada br milat olmasını diliyorum" dedi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'e Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi.

Öğle saatlerinde İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çiğli Havaüssü'ndeki camide cuma namazını kıldıktan sonra TEKNOFEST alanına geldi.

Alana gelen Erdoğan, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

330 BİNİ AŞKIN ZİYARETÇİ KATILDI

İzmir’deki katılımdan kaynaklı mutlu olduğunu belirten Erdoğan, “Buradan tüm İzmirlileri, İzmir'in çalışkan ve vicdanlı, gençlerini selamlıyorum. Biz de Hindastan'dan ABD'ye dünyanın 4 bir yanında ülkemizi temsil ettikten sonra İzmir'e hemşehrileirmiz ile kucaklaşmaya geldik. Milli teknolojimizin sembolü Teknofest'te sizlerle birlikte olmaktan büyük bir bahtiyar oluyorum. Sevginiz ve aşkınız için teşekkür ediyorum. Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivaline hepiniz hoş geldiniz. Bizleri aydınlık yarınların teminatı olan siz gençlerimiz ile buluşturan tüm kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılının heyecanını yaşayacağız. Tarihimizin dönüm noktasını anlamına uygun kutlama peşindeyiz. Geniş bir alana yayılan çeşitli etkinliklerle Cumhuriyetimizin bir asırlık heyecanını gençlerimiz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Teknofest ise bunlardan bir tanesi. Türkiye'nin siyasi savunmasının siyasi gerekçeler ile hedef alındığı günümüzde Teknofest'i 2 milyonu aşkın gencimiz ziyaret etti. Teknofest’imizin şehrimize, ülkemize, milletimize, bilhassa sevgili gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İzmirli kardeşlerimize bu güzel programa ev sahipliği yaptığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Maşallah İzmirli gençlerimiz çok yoğun ilgi gösteriyor. Her yaş gruptan, her kesimden insanımızın havaalanına gelerek şu gurur tablosuna şahitlik ettiğini görüyoruz. Şu ana kadar 330 bin ziyaretçiyi ağırlayan festivalin cumhuriyetimizin 100'üncü yılına layık bir etkinlik olacağına inanıyorum. Bitip gitmeyen koltuk kavgalarına 1 gün ara vererek geçmiş milletvekillerinin de buraya gelerek bu gurur kaynağına şahitlik etmesini istiyorum" dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN KABUL OLMUŞ DUASISINIZ

Engellemelere rağmen yapacaklarına inandıklarını belirten Erdoğan, "Yapamazsınız inatlarına inat biz yaparız diyenleriz. İmkansız görülen nice hayali kısa sürede gerçeğe dönüştüren, bu milletin inandığında ve çalıştığında neleri başarabileceğini gösterdik. Teknofest vesilesi ile teşekkür ediyorum. Sizler Türkiye’nin müreffeh, canları pahasına bu toprakları bize vatan olarak bırakan şehitlerimizin kabul olmuş duasısınız" diye konuştu.

Konuşması ara ara gençlerden gelen sloganlar ile bölünen Erdoğan, "Aştığımız birlikte gümbür gümbür gelen Teknofest gençliğinin ayak sesleri içimizdeki hainler duymasa da tüm dünya duyuyor" ifadelerini kullandı.

HEPSİNİ SİZLERİN İSTİKBALİ İÇİN YAPIYORUZ

Siyaseti gençlerle yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu ifadeler ile sürdürdü;

Biz 40 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyiz. Hayatımız boyunca ülkemizi ve milletimiz için hayırlısını yapma mücadelesini verdik. Siyaset yolculuğunun tüm safhasını gençlerle geldik.

Hangi görüşe, kökene sahip olursa olsun, bu ülkenin gençleri ile her zaman iftihar ettik. Kimseyi yaşam biçimi, kılık kıyafeti, inancı, kimliği doğrultusuyla ötelikleştirmedik. Dayatmacı, baskısı değil, tüm vatandaşlarımız ile gençlerimizin özgürlükçü alanını geliştirmeyi amaçladık. Ne yaptıysak sizin için. Sizin istikbaliniz için yapıyoruz. Gençlerimize olan sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Aile ve Gençlik Bankası ile ilgili kanun teklifini Meclis'e sunacağız"

İZMİR'E 225 MİLYARLIK YATIRIM YAPTIK

"Sadece İzmir’de inşa ettiğimiz derslik sayısı 11 bin 680'dir 26 bin kişilik KYK binaları açtık. İzmir'e teknopark kazandırdık. Güncel rakamlarla 225 milyar lira İzmir'e kamu yatırımı yaptık. Hizmet çıtamızı sürekli yukarıya taşıdık. Bir yandan asrın felaketinin yaralarını sararken, diğer yandan gençlerimize olan sözlerimiz tek tek yerine getiriyoruz."

GENÇLERİMİZİN GÜVENİNİ SARSTILAR

"Seçim döneminde gençlerin demokrat dedesi maskesi takanların; söz konusu koltukları olunca nasıl faşizan hale geldiğini görüyoruz. Düne kadar dürüstlükten bahsedenlerin, iktidar uğruna birbirlerine nasıl yalan söylediklerini hep beraber takip ediyoruz. Gençlerimizde hayal kırıklığına yol açan bu utanç tablosuna rağmen, biz siyasetse olan güvenin zedelenmemesi için duruşumuzu asla bozmayacağız. Özellikle gençlerimize karşı. Özellikle gençlerimize karşı daima yakın davranarak aramızdaki güveni zedelemeyeceğiz.

GERÇEK BELEDİYECİLİK İLE TANIŞTIRMAKTA KARARLIYIZ

"İktidara giden yolu milletin iradesi yerine terör örgütleri ile işbirliklerinde arayanlara çok iyi bir ders verdik. Tavrımızı hizmetten, doğrudan yana kullandık. İnşallah 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde bu kazanımları daha da ileri taşıyacağız. İzmir başta olmak üzere fetret dönemi yaşayan belediyelerimizi tekrar hak ettiği hizmetle buluşması sağlayacağız. Buna hazır mıyız? İzmir, İstanbul, Ankara buna hazır mı? İzmirlinin iradesini çantada keklik görenlerin işi bundan sonra daha zor. İstismar siyaseti ile gemisini yürütenlere hep birlikte yeter diyeceğiz! İzmir'i gerçek belediyecilik ile tanıştırmakta kararlıyız. Bu şehrin yatırım ve eser siyasetine ihtiyacı var.

Bunu ancak biz yaparız. Bu noktada bir milat olmasını diliyorum."

Editör: Gülçin Kargaoğlu