YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Sergiye Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Coşkun, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, Ödemiş Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bakırlı, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

VATANDAŞ KURBAN PAZARINA AKIN ETTİ PAZARDA DEVEKUŞU SÜRPRİZİ VATANDAŞ KURBAN PAZARINA AKIN ETTİ PAZARDA DEVEKUŞU SÜRPRİZİ

USTA İSMAİL YİĞİT 41 YILLIK DENEYİME SAHİP

Çini ustası İsmail Yiğit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu. Kütahya'da çini üzerine şirketler kuran çini ustası, asıl işini seramiklere çini sanatı işlemek olarak tanımlıyor. Çininin restorasyonunu, dekorasyonunu ve imitasyonunu da yapan İsmail Yiğit, bu alandaki 41 yıllık deneyimiyle birçok önemli projeye imza atmış.


AHMET YESEVİ TÜRBESİ VE ABDÜLMECİD KASRI'NIN RESTORASYONUNDA BULUNDU

Usta İsmail Yiğit, Ahmet Yesevi Hazretleri'nin türbesinin kubbe tuğlalarını ve iç cephelerini restore etti. Yurtdışında Ürdün Kralı'nın evini dekore eden usta, şu anda Koç Holding'in sahibi olduğu Abdülmecid Kasrı'nın eserlerinin restorasyonunu da yaptı. 

SERGİDE 30 ESER SERGİLENDİ

Derviş Ağa Konağı'nda açılan sergide, usta İsmail Yiğit’in el emeği birbirinden farklı 30 eser yer alıyor. Sergi kapsamında gerçekleştirilen söyleşide ise usta, çini sanatının doğuşundan ve nasıl yapıldığından bahsetti. Çininin her dönemini anlatan ve her eserin bir hikayesi olduğunu vurgulayan usta, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Editör: Tutku İç