HABER / BURCU TUNÇ 

Festivalin açılışında düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, İlçe Jandarma Komutanı    Üsteğmen İsmail Eşmeli, Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu, CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun, Beydağ Belediye Başkanı Şakir Başaran, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Tire Belediyesi Armoni Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Açılış töreni Yusuflu İlkokulu Halk Dansları Ekibinin halk oyunları gösterisi ile başladı.

Minik öğrencilerin halk dansları gösterileri sonrası bir kez daha sahne alan Tire Belediyesi Armoni Bandosu bu kez birbirinden güzel marşları sundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in göndermiş olduğu mesajın okunmasından sonra açılış töreninin ilk konuşmasını tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan çiçeği burnunda Başkan Davut Sakarsu yaptı. 

Sakarsu konuşmasında “Kıymetli konuklar, başlandığı günden beri ilçemizin gelişimine katkı sağlayan; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatımıza hız kazandıran, her sene sabırsızlıkla beklediğimiz çiçek festivalimizde siz kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız ile birlikte olmanın heyecanını, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle bu yıl 25.sini gerçekleştireceğimiz Çiçek Festivalimizin şimdiden ilçemiz için hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum “dedi.

BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ GÜMÜŞ YILINI KUTLUYOR

Sakiler'den Bayındır’da Muhteşem Konser Sakiler'den Bayındır’da Muhteşem Konser

Daha sonra söz alan Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak “Bayındır çiçek festivali 25. yıl olarak bu yıl gümüş yılını kutluyor. Umarım altın, platin yıllarını da görecektir. Bu Selanik mübadelesi sırasında çiçek üreten Zeynep teyzeyle kendini göstermeye başlayan bir üretim. Bugün İzmir toplam Türkiye üretiminin %30 unu sağlarken Bayındır bunun yarısını tek başına karşılıyor. Bayındır bu sektörde üst düzey yarışmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

ARAMIZDAKİ ÇOCUKLARIMIZ BİR GÜN FRSTİVALİ  100. YILINI DA KUTLAYACAKLAR

Açılış töreninin son konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay “Çiçek bize doğanın sunduğu en güzel nimetlerden birisi. Bir evin, bir balkonun, bir bahçenin çiçekli olmasının güzelliğini hayal edebilirsiniz. Festivalimizde emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bayındır’ı  bu güzellikle buluşturan Zeynep teyzeyi rahmet ve minnetle anıyorum. Bize her zaman üretmek yakışıyor. Bu seçimde sadece İzmir’in değil Türkiye’nin dağlarını çiçeklerle doldurduk ve bunun bizlere nasıl umut verdiğini geleceğe dair nasıl sorumluluklar yüklediğini biliyoruz. Sevgili Davut başkanımızı ve tüm çalışma arkadaşlarını saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bayındır için ve tüm Türkiye için verdiğimiz sözleri tutmaya başladığımızı belirtmek isterim. Bugün 25.si  olsa da bir gün aramızdaki çocuklarımız bu festivalimizin 100. yılı da kutlayacaklardır. Herkese sevgi ve selamlarımı iletiyorum“ dedi.
Program sonunda Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu   İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a hediye taktim etti.
Sahneye çıkan protokol ve davetliler hep birlikte fotoğraf çektirdi.


 

Editör: Tutku İç