Resmi sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52,18 oranında oy alarak 13. kez cumhurbaşkanı seçildi. Millet İttifakı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,84 oranında oy aldı.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mustafa Turan’da bir açıklama yaptı. Başkan Turan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Geleceğimiz adına büyük önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıklara gidip vatandaşlık görevini yerine getiren, sandıklarda görev alıp her bir oya sahip çıkmak için mücadele veren demokrasi kahramanlarımıza teşekkür ediyoruz. Gerek seçim süreci boyunca verilen mücadele, gerekse de sandıklara sahip çıkma adına verilen mücadele asla unutulmayacaktır. Devletin tüm imkanlarının bir aday için seferber edildiği bu seçimde yüreğinden gelen destekle adım adım ilçemizin her yerinde sahada olan Millet İttifakı'nın tüm bileşenlerine, Kadın Kolları üyelerimize, Gençlik Kolları üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu süreçte her türlü montaja, yalana ve iftiraya rağmen ülkemizin birliği ve bütünlüğü, demokrasimizin güçlenmesi için verdiği mesajlarla yurdumuzu aydınlık bir geleceğe kavuşturmak için gecesini gündüzüne katıp mücadele etmiştir.

Ödemiş'te 8000'e yakın farkla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önde çıktı. Ödemiş'te Sayın Kılıçdaroğlu için %54'ü aşan bir oy oranının yurdumuzun genelinde de olmasını dilerdik ancak sandıktan çıkan sonuca demokrasiye olan bağlılığımız gereği saygı duyuyoruz. Ülkemiz için hayırlı olsun. Demokrasi mücadelemizden asla ödün vermeden, "hak, hukuk, adalet" demeye devam edeceğiz. Büyük Önderimiz Atatürk'ün izinde Cumhuriyet devrimlerinin ve kazanımlarının ışığında sürüyor mücadelemiz, sonsuza dek sürecek” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu