YERELGÜÇ/D,LEK AYVALI

Petin açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “1 yıl öncesinde, “Sayın CHP Genel Başkanım, Türkiye’nin yüzde 65’i sağcıdır. Size oy vermezler. Yüzde 25 oy ile yüzde 50'nin oyunu alamayız. Lütfen aday olmayınız” yazmıştım. Yüzde 48 çok yüksek oy aldınız. Büyük başarı sağladınız. Ama yetmedi. 5 yıl daha adaletli olmayan bir yönetimle bizi baş başa bıraktınız. Keşke tabanda yöneticilik yapmış olanların seslerine kulak verseydiniz. Danışmanlarınız, bizim seslere ulaşmanızı engellediler. Kararlar hep en yukarılarda alındı.

UYARILARI DİKKATE ALMADINIZ

Başkan adaylığınıza destek için halk desteği yüzde 1 bile olmayan 4 partiye CHP sıralarından
71 milletvekili vermeniz yanlıştı. İYİ Parti Genel başkan yardımcılarının, “tabandan destek alamayız siz aday olmayın” uyarılarını dikkate almadınız. Onların istifalarına sebebiyet verdiniz. Anketlerde % 15-16’lara kadar tırmanmış İYİ Parti oylarının yüzde 10’lara düşmesi sonucu yüzde 51 sansınız yok oldu.

İttifak içinde her parti kendi adıyla secime girmeliydi. Hayatında hiç 6 OK'a oy vermemiş kişiler
Yine bize oy veremediler. Âmâ bizim oylarla 40 tanesi milletvekili seçildiler. HDP de kendi adayıyla seçime girmeliydiler. Recep Tayyip Erdoğan, ekonominin çok kötü durumda olmasından yıpranmıştı. İlk turda seçilemeyeceği aşikârdı. HDP adayının sizi açık desteklemesini, ‘Teröristlerle gizli anlaşma yapmışlar’ diye topluma 35 kanaldan her gün sabah aksam enjekte etmesiyle kendinizi anlatamaz duruma düştünüz. Her şeye rağmen Türkiye’nin kardeşliği için size destek olan tüm Kürt kardeşlerimize teşekkür ederiz.

MUHARREM İNCE’NİN DIŞLANMASI YANLIŞTI

“Kemalizm Irkçıdır” açıklaması yapmış kişileri en ön sıralarda aday yapmanız çok yanlıştı. Türk ordusunu Ergenekon, Balyoz davaları ile darmadağın eden AKP &FETÖ kumpasları sırasında Adalet bakanlığı yapan Sadullah Ergini Ankara’dan aday yapmanız çok yanlıştı. İYİ Partinin bile masaya davet ettiği Muharrem İnce’nin dışlanması yanlıştı.

Masadan haklı & haksız kalktıktan sonraki 3 günde Meral Akşener’in aşırı yıpratılmasına ve Muharrem İnce'nin aşırı yıpratılmasına izin vermemeliydiniz. Neticede birinci olabilmeniz için herkesin oyununa ihtiyacınız vardı. Sessiz kalmanız aleyhinize işledi.

ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

AKP tarafından, terörizm ile hâksiz bir şekilde yan yana bırakılmanızı çok geç fark ettiniz. 2 turda Vatanin tehlikede olduğunu gören ve vatanı çıkarsız seven ülkücülerin desteklerini almanız doğruydu. Ancak artık “atı alan Üsküdar’ı geçmişti.” Her şeye rağmen size destek olan tüm Ülkücü kardeşlerimize teşekkür ederiz.

Artık olan oldu. Mecliste çok azaldık. Sizi çok istememize rağmen başkan da seçtiremedik. 2 secimde de yenildik. Bizleri çok iyi temsil ettiniz. Türkiye’mizin nasıl bir Cumhurbaşkanı olması gerektiğini çok iyi gösterdiniz. Emekleriniz için teşekkür ederiz. Ancak 9 ay sonra yerel secimler var. Şimdi istifa ederseniz Yerel seçimleri kaybetme tehlikesi yaşayabiliriz. Yerel seçimlerde, adayların mutlaka önseçimle seçilmesini sağlayınız. Kesinlikle tepeden aday açıklanmasına izin vermeyiniz.
Başta danışmanlarınız olmak üzere üst kademede yenileşme yaparak taze kan getirmelisiniz. Yerel seçimlerden hemen sonra da kurultay yapılacağını ve aday olmayacağınızı şimdiden ilan ederek partimizin önünü lütfen açınız.”

Editör: Dilek Ayvalı