Açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Uzun yıllardır Tire’ye hem kıdemli bir elektrik mühendisi olarak hem de partimizin yönetici kademelerinde yer alarak hizmet ettim. 28. Dönem cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde partimiz, Tire’de üstün bir başarı göstererek önemli bir fark attı. Ve birinci parti oldu. Bu eşsiz başarı hepimizi gururlandırdı. Bir kez daha sizlere desteğiniz ve güveniniz için teşekkürlerimi sunarım. 

Şimdi de bu güveni arkamıza alarak başarılarımızı arttırmak amacıyla belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptım. Çarşıda, pazarda, partide beni görüp belediye başkanı adayı olmam için ısrar eden 7’den 70’e tüm sevgili Tirelilere de çok teşekkür ediyorum. Beni bu süreçte yer almaya iten sizin ısrarlı talepleriniz ve desteklerinizdir. Bu önemli sorumluluğun bilinciyle sizlerin beklentilerini karşılayacak, şeffaf ve etkili bir yönetim anlayışını benimsemek için başvurumu yaptım. Partimiz, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yeni bir siyaset anlayışını yerleştirmek için yola çıktı. Hedefimiz bu değişim yüzyılında hemşerilerimizin tüm imkanlardan eşit yararlanacakları özgür, adil, demokratik bir belediyecilik sunmak. 

TİRE’DE BYLOCK BASKINI! TİRE’DE BYLOCK BASKINI!

Ben de bu hedefi hayata geçirmek için belediye başkanlığı aday adaylığına başvurdum. İlçemizin potansiyelini en üst düzeyde kullanacağımız katılımcı bir belediyecilik anlayışını benimsiyorum. Sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda sürdürülebilir projeler geliştirerek var gücümle çalışacağımdan emin olabilirsiniz. İş birliği ve diyaloğu odağına alan, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı önemseyen, çevre dostu, bilime ve teknolojiye önem veren bir yönetim hepimizin hakkı. Ben de bunu sağlamak için yola çıkıyorum. Çocukların, gençlerin ve herkesin yaşamaktan mutlu olduğu, güvenli, üretimin sürdürülebilir, paylaşımın adil ve adaletli olduğu bir Tire hayalini hep birlikte hayata geçireceğiz. Birlikte, daha güzel bir Tire için el ele vereceğiz. Halkımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çıktığım bu yolda, desteklerinizi bekliyorum. Hep birlikte, Tire'nin geleceğini şekillendirelim. 

Ve konuşmamı Genel Başkanımız sayın Özgür Özel’in sözleriyle bitiriyorum: “Milletimizi ranta, talana karşı halkçı belediyecilikte birleşmeye davet ediyorum.” Aday adayı olan diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. Adil bir yarış olmasını temenni ediyorum. Hepinizin desteklerini bekliyorum.”
 

Editör: Tutku İç