Başkan Eker mesajda şu ifadeleri kullandı “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek çıktığı yolda yedi düvele meydan okuyup bugün bizlere özgürce bir arada olduğumuz Cumhuriyetimizi armağan eden Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan sadece bedenen ayrılışının 85. yılındayız. Bugün bizimle bir arada olmasa da Atatürk’ün eserleri, fikirleri, ilkeleri ve devrimleri, yegane yol göstericimiz olarak bizimle birliktedir. Atatürk, Büyük Türk Milleti’nin kalbinde tarifsiz bir sevgi, minnet ve özlemle yaşamaya devam etmektedir.
Bizlere akıl ve bilimin yanında sonsuz yurt sevgisini ve cesareti de miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Mehmetçiğimizin ve bu davaya inanmış binlerce yurttaşımızın büyük fedakârlığıyla dünyada eşi benzeri görülmemiş bir zafere imza atmış ardından da uçurumun kenarında bir ülkede yepyeni bir Cumhuriyet kurmuş ve çağdaş uygarlık seviyesine çıkması için her şeyi yapmıştır.
Cumhuriyetimizin kurucu kadroları, savaş meydanlarında olduğu gibi uygarlık mücadelesinde de canını, varını yoğunu ortaya koymaktan çekinmemiştir. İkinci yüzyılına kavuşma onurunu yaşadığımız Cumhuriyet’in nimetlerinden yararlanan özgürce yaşayan her yurttaşımız özgürlüğü, demokrasiyi, adaleti ve bir arada olmanın huzurunu Mustafa Kemal Atatürk’e, silah ve dava arkadaşlarına, canını feda etmekten çekinmeyen kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçludur. 


Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi için verdiği mücadeleyi, yüzyılları aşan vizyonunu, ilke ve devrimleriyle bizlere kazandırdıklarını anlamayanlar ve aşındırmaya çalışanlar aslında kendi varlıklarının temelini de yok saymaktadır. 

BOZDAĞ, GÖLCÜK VE SUBATAN’A İTFAİYE MÜFREZESİ ŞART! BOZDAĞ, GÖLCÜK VE SUBATAN’A İTFAİYE MÜFREZESİ ŞART!


“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” diyen Atamıza olan manevi borcumuzu ancak ve ancak O’nun izinde ülkemiz için çok çalışarak ödeyebiliriz.
Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu ve ebedi lideri Atatürk’ü anmak ve anlamak, Atatürk’ün açtığı yoldan yürümekten, ilke ve devrimlerini savunup sonuna dek sahip çıkmaktan geçer. Bizlere armağanı olan Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da Atatürk’ün belirlediği hedeflere akıl ve bilimin rehberliğinde yürüme mücadelemizden asla ödün vermeyeceğiz. 


Anısı önünde saygıyla eğildiğimiz Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 85. yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.“

Editör: Tutku İç