Haber /Aydın Uysal 

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 6 Haziran'da alınan kararla birlikte başlayan kongre takvimi çerçevesinde CHP Kiraz’da delege seçimleri tamamlandı. 

İlçe delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından mevcut İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya adaylığını açıklayarak, “Seçimde ben de varım” dedi. 

Çetinkaya yaptığı açıklamada, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün iki büyük eserimden birisi dediği Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir mensubu olmaktan her zaman gurur ve onur duydum. Şimdi Ulu Önderimizin izinde altı okun rehberinde partimize en sahip çıkılması gereken bir dönemde partimizin menfaatlerini ön planda tutarak Ağustos ayı içerisinde yapacağımız olağan ilçe kongremizde Cumhuriyet Halk Partisi Kiraz İlçe başkanlığına tekrar adayım.Tüm yol arkadaşlarıma tüm Cumhuriyet Halk Partililere açık çağrımdır 2024 yerel seçimlerinde başta ilçemiz olmak üzere tüm Türkiye'de partimizi iktidar yapmak için herkesi katkı koymaya davet ediyor saygılarımı sunuyorum" dedi.

İki aday yarışacak 

Geçtiğimiz günlerde ChP Kiraz Kadın Kolları Başkanı Yasemin Bayram  adaylığını açıklamıştı. Çetinkaya'nın da adaylığını açıklamasıyla birlikte yapılacak ilçe kongresinde 2 aday yarışacak. 3'üncü bir adayın çıkıp çıkmayacağı konusu gizemliliğini korumaya devam ediyor.

Editör: Tutku İç