YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

ÇETİNKAYA 'DOKUZLAR'I İŞARET ETTİ, ‘ÇANTADA KEKLİK SANANLAR DERSİNİ ALACAK’

Seçim sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Yücel Çetinkaya şunları söyledi, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu memlekette demokrasiyi en fazla yaşayan, yaşatan partiyiz. Ben de hep şu düşünce içerisindeyim; Partimizin bir gereği, bir üyesi eğer bir kongrede aday olmak istiyorsa çıkıp onu desteklemek lazım. Aday olması lazım. Çünkü bizlere seçecek olanlar, yine bizim partililerimiz, partili bireylerimiz. Onların tercihine saygı duymak lazım. Yasemin Başkanımı daha temin de söylediğim gibi medeni cesaretinden dolayı tebrik ederim. Ayrı gayrı yok, kaybeden yok. Tüzük gereği kanunen bir kişinin ilçe başkanı olması gerekiyor. Delege üyelerimiz beni takdir etti. Teşekkür ederim herkese, katıldıkları için" dedi.

DEVLETİN GÜCÜ İLE YARIŞIYORUZ!

Gerçekleştirilen seçimlerde 2 liste arasındaki oy farkı hakkında konuşan Başkan Çetinkaya, “Delegenin takdiridir, sağ olsunlar. Teşekkür ederim… 3,5 yıldır ilçe başkanıyım. Zor bir ilçede, zor bir coğrafyada siyaset yapıyoruz. Burada ilçe belediyesi AK Parti'de. Onların, devletin imkânlarıyla ve her türlü karalamalarıyla karşı karşıyayız. Burada devlet gücüyle yarışıyoruz. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız bize destek çıkıyor, elinden geldiğince yardımcı oluyor. Ben çıkan sonuçtan şunu görüyorum; emeğimizin karşılığını aldık. Devamlı köylerdeyiz, partililerimizdeyiz. Bizim yapmış olduğumuz çabayı partililerimiz görüyor. Onlar da burada takdir ettiler. Sağ olsunlar, var olsunlar" ifadelerini kullandı.

DOKUZLAR'I ÇANTADA KEKLİK GÖRENLERE DERS OLACAK!

İzmir'de CHP'nin en düşük oy aldığı yer olan Dokuzlar Köy'ü hakkında açıklama yapan Başkan Çetinkaya şunları söyledi:

"Dokuzlar Köy'ü, Tunç Başkanın döneminde en az oy alınan köydü. Ben sadece buradan sizin aracılığınızla bütün İzmir'e şunu söylüyorum; 2024 yerel seçiminde Dokuzlar Köyünün sonucunu hep beraber göreceğiz. Bakalım ne olacak? 31 Mart 2024, Dokuzlar’ı çantada görenlere de iyi bir ders olacak"

Editör: Gülçin Kargaoğlu