YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. Tura kalmasıyla birlikte bölgelerinden Milletvekili seçilen CHP İzmir Milletvekilleri sahaya inerek Kemal Kılıçdaroğlu için çalışıyor. Bu kapsamda CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen Ödemiş’e gelerek saha çalışmalarına katıldı. 

Milletvekili Gökçen’i Ödemiş CHP İlçe Başkanı Mustafa Turan, CHP İlçe Yönetimi, Deva Partisi İlçe Başkanı Murat Ceylan, Deva Partisi İlçe Yönetimi ve partililer karşıladı.

28 MAYIS’TA HEDEFİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

CHP İlçe Başkanı Mustafa Turan yaptığı konuşmada şunları söyledi,

“Milletvekilimiz Gökçe Gökçen bugün aramızda. Seçime az günler kala vekilimiz alanda bugüne kadar edindiği deneyimlerle bir yol göstermek, kendisi alanda seçmenin nabzını yerinde görmek için bizlere ziyarette bulundular. Bu süreçte yine başladığımız gibi yine aynı heyecanla birlikte alanda çalışıp 28 Mayıs’ta hedefimize ulaştırmak için çalışıyoruz.”

14 MAYIS’TA BAŞLADIĞIMIZ İŞİ 28 MAYIS’TA BİTİRECEĞİZ

Milletvekili Gökçe Gökçen yaptığı konuşmada şunları söyledi: “14 Mayıs’a kadar ülkemiz isterdik ki daha olgun, daha sakin, daha barış içinde bir seçim süreci bir kampanya süreci yaşayalım ama ne yazık ki bütün bu süreç kara bir propagandaya döndü. Sayın Cumhurbaşkanın kendi ağzıyla devletin televizyonunda itiraf ettiği gibi montaj videolardır. Montajlarla partimizi hiç olmayacak şekilde suçlamalarla karşı karşıya bıraktılar. İnsanları birbirini düşürmeye çalıştılar. Erzurum’da bunun bir örneğini 14 Mayıs öncesi yaşadık. Bu kutuplaştırma iklimi birliğimize bütünlüğümüze çok büyük zarar veriyor. Şunu çok net söylüyoruz biz terörist değiliz, teröristlerle ittifak yapmadık. Ama Hizbullahçı terörleri meclise sokan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bu kişiler sahipsiz kadınları sahiplendirmekten bahsediyorlar. Bizler Türkiye Cumhuriyetinde yaşamak isteyen özgür kadınlar olarak 14 Mayıs’ta başladığımız işi 28 Mayıs’ta bitireceğiz. Bir değişim talebi 14 Mayıs’ta karşımıza çıktı. Biz bu ülkede özgürce yaşamak isteyen kadınlar gençler olarak, ülkesini milletini, milletin bütünlüğünü savunan vatandaşlar olarak başladığımız bu değişim işini 28 Mayıs’ta sonlandıracağız ve değişim gerçekleşecek. Bütün farklılıklarımıza rağmen barış içinde huzur içinde bu ülkede yaşayacağız.”

Editör: Gülçin Kargaoğlu