YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU

VEKİL KIRKPINAR AK PARTİ Ödemiş SKM’Yİ ZİYARET ETTİ VEKİL KIRKPINAR AK PARTİ Ödemiş SKM’Yİ ZİYARET ETTİ

CHP İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarete Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Teşkilatı ve vatandaşlar katılım sağladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, “Gündemimiz aynı acımız taze, 3 günde 12 şehidimiz var. 12 ailenin evine ateş düştü. Genel Başkanımızın da dediği gibi bir kınama yazısına imza atmakla hiçbir sorunu çözemiyoruz. Biz CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı olarak  terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Seçim öncesi partimiz üzerinde kirli oyunlar döndürmeye çalışılıyor. Manisa’da yaşanan Genel Başkanımıza karşı olan provakatif gösteride bunun bir göstergesidir. Bizim tavrımız nettir ve değişmeyecek, terörün her türlüsünü lanetliyoruz. 
Bugün Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olarak ilçemizi ziyaret etmek istedi sözü kendisine bırakıyorum” dedi.


Konak Belediye Başkanı ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, “Gerçekten yüreğimiz yanıyor. 12 vatan evladımızı kaybettik. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yaralı Mehmetçiklerimize de bir an önce iyileşmeleri konusunda acil şifalar diliyorum. 

“BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPTIK, ÖDÜLLER ALDIK”
Beni tanımayanlarınız için kendimden bahsedeyim. Narlıdere’de doğdum. Mesleğim mimarlık. 1994 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesinin en büyük yatırım kuruluşu olan İzbeton’un Kurucu Genel Müdürüyüm. 1999’da Narlıdere’de Belediye Başkanı oldum. Narlıdere’de kentsel dönüşüm ile ilgili başarılı çalışmalar yaptık, ödüller aldık. 2019 yılında da Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olarak sahaya çıktık. Aday olarak Tunç Soyer’de karar kılınınca benim için Konak Belediyesi’ni uygun gördüler ve Konak Belediye Başkanı olarak görev almaya başladım. Konak’ta aynı Narlıdere gibi ilçede yapılanma sağlamak ve kentsel dönüşümü gerçekleştirmek konusunda görevlendirildim. Konak Belediye Başkanı olmadan önce Konak halkına verdiğimiz en büyük söz kentsel dönüşümdü. Gültepe’de 14 mahalle, Yeşildere’de 14 mahalle ve Gürçeşme Fidanlığı dediğimiz 600 hektarlık alanı planlamasını tamamladık. Hem Konak için hem kent için önemli bir çalışma. Belediyecilik konusunda tecrübeme güveniyorum. Her türlü alt yapıda üst yapıda yapılacak çalışmaları hem bir belediyecilik gözüyle hem de mimar gözüyle analiz etme yeteneğim var. Kentin problemleriyle ilgili uzman arkadaşlar çalışıyorlar. 


“BENİ ADAY GÖSTERİRLERSE EN YÜKSEK OYU ALIRIM”
Cumhuriyet Halk Partisi yeni bir değişim içinde. Yönetim kadrolarının değişmesi ile bir dinamizm yakaladı ve umutlarımız yeniden yeşermeye başladı. Biliyorsunuz önümüzde bir yerel seçim var ve bu yerel seçimi kazanmak zorundayız. Şuan Türkiye’de 249 adet Cumhuriyet Halk Partili Belediye var. 1396 Belediye’den 249’u bizim. 11 tanede Büyükşehir Belediyesi var. Bu sayıları muhakkak arttırmamız lazım. Meclis toplantılarını hiç kaçırmam, kentin problemleri ve eleştirilerini dinliyorum ve takip ediyorum. Halkla ilişkili bir belediyecilik anlayışını sürdürdük.  Özellikle sivil toplum örgütleriyle, demokratik kitle örgütleriyle yaptığımız projeler İzmir kamuoyunda her zaman takdirle karşılandı. Örgüte çok önem veririm, örgütle iç içe olan bir Belediye Başkanıyım. Belediye örgüt ilişkisini koruyan ve beraber bir şeyler üretmeye çalışan biriyim.  Büyükşehir’de Belediye Başkan Aday adayı 9 arkadaşımız var. Arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerli, hepsine başarılar diliyorum. Sadece şunu iddia ediyorum beni aday gösterirlerse en yüksek oyu alırım” dedi.

Editör: Tutku İç