HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/ SILA AVŞAROĞLU

Başkan adayı Başaran tarafından projelerin de açıklandığı kahvaltıya CHP Beydağ İlçe Başkanı Özlem Kaynak, CHP meclis üyesi adayları Nail Kahraman, Yunus Nadi Ergen, Murat Kırcan, Ahmet Bilgili, Ayşen Kel, Mustafa Kaz, Ümit Saygın, Salih Bilgin, İbrahim Sara, Soner Baltacı, Nevin Certel katıldı.

Burada bir konuşma yapan CHP Beydağ Belediye Başkan adayı Başaran “Özgür basının siz değerli mensupları hepiniz hoş geldiniz. Niye özgür basın? Çünkü; basın özgürlüğü ileri demokrasinin teminatıdır. Hür ve bağımsız haberleri ülkemizin ihtiyacı var. Sizler bu kutsal görevi kamu adına ve kamu yararına yerine getirmektesiniz. Ben kendi adıma şunu söyleyebilirim ki basın ile olan ilişkilerimde yapıcı eleştirilere cevap hakkım olduğu sürece her zaman açık olacağım. 

Bugün burada toplanmamızın amacı siz değerli basın mensupları aracılığıyla ilçemde yapacak olduğum projeleri anlatmak. Bizler projemizi şu başlıklar altında topladık.

BEYDAĞIMIZIN GÜZEL DOKUNUŞLARLA DAHA YAŞANILIR BİR İLÇE OLMASI ADINA DAHA GÜZEL BİR BEYDAĞ İÇİN YOLA ÇIKTIK

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte ilçemize güzel hizmetler yapma adına oluşturduğumuz ekibimiz ve meclis üyelerimiz ile birlikte ilçemizin güzel dokunuşlarla daha yaşanılır bir ilçe olması adına daha güzel bir Beydağ için yola çıktık. İlçemizde bir soğuk hava deposuna ihtiyacımız var. İlçemizin geçim kaynağı tarım. Katma değeri yüksek ürünler olan kestane, incir, zeytin, ceviz, kiraz ve çilek revaçta. Bu ürünlerin uygun koşullarda saklanması, depolanması ve piyasası geldiği zaman satışının yapılabilmesi için soğuk hava deposunu faaliyete geçireceğiz.


Kendi bünyemizde bir greydere ihtiyacımız var. İnsanlar doğdukları ve duydukları yerde daha mutlu yaşarlarsa ilçe daha mutlu ve huzurlu olacaktır. Kestane, çilek, zeytin gibi ürünlerimizin hasatı öncesi mutlaka bir greyder ile üretim yollarında çalışma yapacağız. Bu konu bizim için özellikle çok önemli.


Fidan yetiştirip halkımıza ücretsiz dağıtacağız. Ayrıca bir sera projemiz var burada yetiştirdiğimiz ürünleri belediyemizin faaliyet alanlarında kullanacak hem kendi ürünlerimizi kullanmış hem de tasarruf etmiş olacağız. Belediyeye ait uygun boş arazileri üretim için değerlendireceğiz. Ekilmedik yer bırakmayacağız.
İlçemizde hali hazırda bulunan dört kooperatifimizi daha fazla destekleyip daha güçlü bir hale getireceğiz
Kumsalı olan bir yüzme havuzu projemiz var. Ayrıca yazlık düğün salonu projemizi de yapacağız. Can dostlarımızı sokak hayvanlarını alıp tedavilerini aşılarını yaptırıp huzur içinde yaşamalarını sağlayacağız.
İlçemizin muhtelif yerlerine otoparklar yapacağız. İlçemizde bulunan kömürlük alanını düzenleyip seyyar satıcılarımızı oraya alacağız. Burada yine fidan pazarı vs. gibi pazarları açacağız. Aynı alanda Türkiye’nin değişik illerinden gastronomi kültürlerini getirip halkımızla buluşturacağız.

Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıl Dönümüne Beydağ’da tören Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıl Dönümüne Beydağ’da tören


Adli makamlar, hastane ve banka işlemleri için Ödemiş’e gitmek durumundayız. Özel eğitim kurumlarımız yok. Ödemiş’e gidip gelmek zorunda olduğumuz içince İZTAŞIT’ı en kısa sürede aktive edeceğiz.
 İlçemizde imar düzenlemeleri yapacağız. Sanayi sitemizin kapasitesi artık doldu bu anlamda yeni işyerleri açacağız. İlçemizdeki girişimcilere destek vereceğiz. Sanayi sitemizde Büyükşehir belediyemize ait bir alan var orayı aktive edeceğiz. Belediyemizin araç filosunu geliştirip efektif hale getireceğiz. Kışlık düğün salonumuzu faaliyete geçireceğiz. İlçemizin tarihi olan Beydağ kalesi projesi belediye başkanımızın zamanda baya yol aldı oranın çevre düzenlemesini yapacağız. Tarihi dokuyu koruyarak orada gençlik merkezi oluşturacak ve kafeler açacağız. Yine ilçemizin en büyük eksikliklerinden birisi sinema. Hafta sonu aileler çocuklarını Ödemiş’teki sinemaya götürüyor küçük bir cep sineması açmayı planlıyoruz.


Belediyemiz bünyesinde öğrencilerimiz için kurs merkezleri açarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağız. Kültürümüzü yaşatmak için bir folklor ekibi oluşturup özel günlerimizde, milli bayramlarımızda kendi folklor ekibimizi çıkaracağız. Ve kültürümüzü yaşatacağız. Gitar, saz piyano, jimnastik kursu açıp gençlerimizin sosyalleşmesi sağlayacağız.


Evde sağlık birimi oluşturup yaşlılarımızın kişisel bakımları, yaşadıkları evlerin bakımları ile ilgileneceğiz. Hasta yatakları, oksijen makinesi temin ederek ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaştıracağız.
Beyköy mesire alanının tabiatını koruyacak şekilde orada her yıl 19 Mayıs’ta Gençlik Festivali yapacağız.
 Adaküre mahallemizde Butik otel faaliyete geçireceğiz.
 İlçe merkezimizde bulunan Kurtuluş Parkının peyzaj düzenlemesi yapacağız. Aynı noktada özel parkurlar oluşturup gençlerimize ve çocuklarımıza oyun alanları yaratacağız.
GES  projesini oluşturarak belediyenin elektrik giderlerinin büyük bir kısmını karşılayacağız. İlçemizde internet oldukça zayıf ve yetersiz. İlgili kurumlarla görüşüp güçlendirmesini yapacağız. Doğalgaz ile ilgili ilave projeler yapıp eksik kalan mahalleleri tamamlayacağız.
Tur şirketleri ile görüşüp tur şirketlerini ilçemize davet edeceğiz. İzmir’de ve diğer illerde tanıtımımızı yaparak hem ilçe ekonomisine bir katkı sağlayacak hem de istihdam yaratacağız. İşsizlik sorunu için yeni yol haritaları çizeceğiz” dedi.
 

Editör: Tutku İç