YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Programda Yiğit Çetinkal, Ülkü Ocaklarının misyonu, gençlerin Ülkü Ocaklarına ilgisi, Ülkü Ocaklarının faaliyetleri ve 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili soruları yanıtladı.

Ülkü Ocaklarının misyonu ve gençlerin ilgisi ile ilgili konuşan Çetinkal, “Hedefimiz her zaman Türk gençliğine hizmet etmek, gençlerimizi milliyetçi yetiştirmek. Türkiye’nin geleceğini inşa edecek gençler yetiştirmek, karışık ideolojilerin karşısında olmak, şanlı Türk tarihin misyonu bizimde misyonumuzdur. Türk örf ve adetleriyle maneviyatı bizler için önemlidir. Ülkü Ocakları, Ülkücülük ve Ülkü bizler için bir medeniyetin, bir toplumun, diğer toplumlardan daha üstün seviyeyi getirmek için alması gerektiği rollerdir. Bu başlıklar spor, sanat, müzik, eğitim, ilim, bilim, fendir. Bizler bu konuda çok başarılı olursak, diğer medeniyetlerden üstün bir seviyede oluruz.

ÜLKÜ OCAKLARI YÖNETİCİLERİNİN  HEPSİ DONANIMLI KİŞİLERDİR

Ben kendim eğitimciyim. Genel Başkanımız, İl Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız hepsi belirli donanımda kişilerdir. Biz Eğitim ve Kültür Vakfıyız hiçbir zaman olumsuzluklarla işimiz olmadı. Yolda  selam verdiğimiz arkadaşlarımız, velilerimiz, öğrencilerimiz var. Ocağımıza gelen gençlerimize her daim eğitim ve kültür vakfı olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Tire Ülkü Ocakları olarak son 5 yılın İzmir’deki bilgi yarışmalarında 1’inciliklerimiz var.

ÜLKÜ OCAKLARININ KAPILARI HER ZAMAN AÇIKTIR

Öğrenciler genellikle gün içinde okulda oluyorlar. Okul çıkışında öğrenciler Ocağımıza geliyor, çaylarını içiyorlar, eğitimlerini devam ettiriyorlar. Genel Merkezimizden gelen eğitici oyunlar var. Ülkü Ocakları gençlerimize her zaman açıktır. Eğitimlerini devam etmek için gelebilirler, oturup sohbet etmek içinde gelebilirler. Genel Merkezimizden gelen konu başlıklarımız vardır. Ona göre hareket ederiz. Bu konu başlıklarını bir arada toplarsak dijital ve teknoloji ön plana çıkar. Teknoloji nereye gidiyorsa Ülkü Ocakları da oraya gider. Bizler her alanda varız. Gençlerin kendilerini her alanda yetiştirmeleri için bize düşen görev ne  ise Ülkü Ocakları olarak yapıyoruz. Yaş sınırımız yoktur. Her yaştan kişi Ocaklarımıza gelebiliyor. Özellikle liseden gelen arkadaşlarımıza biraz daha  sorumluluk yüklüyoruz. İlkokul ortaokuldan gelen arkadaşlarımıza bilgilendirme amaçlı şekilde yanlarında oluyoruz. Anne babanın yönlendirmesiyle gelen gençlerimizde var, arkadaş ortamından etkilenip gelen  arkadaşlarımızda var. Bizler böyle olunca daha da  mutlu oluyoruz. Herkese dokunmak bizler için çok güzel.

3 MAYIS BİZİM KILAVUZUMUZ

Alparsan Türkeş, Nihal Atsız ve arkadaşlarının mücadelesi bizler için bir kılavuzdur. O kılavuzla mücadelemize devam ediyoruz. Her daim ay yıldızlı bayrağın altında, bu güzel vatanda yaşadığımızın farkında olmamız gerekiyor. 3 Mayıs bizim için siyasi başlangıcımızın temelidir. Daha sonra milliyetçi bir tavırla devam ettirilmiştir. Biz de bu tavrı daha  güçlü bir şekilde devam ettiriyoruz.

ÜLKÜ OCAKLARI OLARAK SAHADAYIZ

Bölgemizden 3 tane milletvekili adayımız var. Bu adaylarımızla birlikte sahada yer alıyoruz. Gündüzleri esnaflarımızı, küçüklerimizi, büyüklerimizi kardeşlerimizi ziyaret ediyoruz. Akşamlarımı dava arkadaşlarımızla birlikte ziyaret edip onlardan oy istiyoruz. Onlardan istediğimiz şey iki tane, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için 1 oy, milletvekilliği seçimi için de MHP adaylarımıza 1 oy istiyoruz. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Bizler Emniyetle iletişim halinde olup bütün okullarda seminer verdik. Bu konuyla ilgili okullarda afişler dağıttık. Okulların öğretmenleri ve yönetici birimleriyle bu konuları anlatıp gerekli çalışmaları  hep birlikte yaptık .Ülkü Ocaklarına  gelen hiçbir kardeşimiz böyle  uyuşturucu gibi durumların içinde  bulunmadı.Bulunamaz.Dışarıda  böyle bir durumla  karşılaştığımızda Emniyet mensubu arkadaşlarımıza haber  veriyoruz. Bu zaten normal  vatandaşlık görevimiz. Bizler bunun her  geçen gün azaldığını görüyoruz.

BAŞBUĞUMUZUN YOLUNDA, DEVLET BAHÇELİ’NİN İZİNDEYİZ

Bizler şu an siyasetçi olarak hareket etmiyoruz ama  teşkilatımız bizlere böyle bir görev verirse, Merhum Başbuğumuzun yolunda, liderimiz Devlet Bahçeli’nin izindeyiz. Bizler her zaman makam mevki koltuk peşinde olan insanlar değiliz. Biz bu görevleri yürütüyorsak Allah Rızası için yürütüyoruz. Teşkilatımızın takdiri ne olursa o yönde karar veririz.

MHP olarak bizler Aliağa Belediyesini alabiliyorsak. Diğer bütün ilçelerin hepsinde alabiliriz. Daha fazla  çalışmamız koşturmamız bilgi vermemiz gerekiyor. Bu doğrultuda ne yapılması gerekiyorsa teşkilat olarak her daim hazırız. Bu önümüzdeki yerel seçimde çok güçlü bir şekilde çıkacağız. Bunun çalışmasını yıllar öncesinden başlattık. Doğru kişiyle İzmir’de çok daha fazla oy alacağız. Çok daha  fazla  Belediye kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Nihal Atsız’ın dönemindeki siyasi ve sosyal farklılıklarda o zaman onlar nasıl neler yaşamışlardı bunlar bizim için kılavuz. Ülkü Ocakları her gecen yıl, her gecen dönem Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, eğitime dahada önem vererek yoluna  devam edecektir. Bunun da meyvelerini ilerleyen yıllarda toplamak üzere yola çıktık. Ülkü Ocakları gençlere en iyi şekilde eğitim vermeye devam edecektir.

Editör: Gülçin Kargaoğlu