İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs programı belli oldu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs programı belli oldu

31 Mart günü gerçekleştirilen yerel seçim ile ilgili İzmir'deki itiraz süreçleri tamamlandı.
Seçimden galip gelen Cemil Tugay, mazbatasını almak için İl Seçim Kurulu'na geldi. Yoğun katılımla gerçekleşen tören sonrası Tugay, mazbatasını aldı. Devir teslim töreni ise yarın gerçekleşecek. Tugay yarın, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından saat 12:00'de Egemenlik Binası'ndaki başkanlık makamına gelerek görevi devralacak.
Tugay açıklamasında şunları söyledi:Bugün akşamüstü saatlerinde İl Seçim Kurulumuzun son yaptığı toplantıdan sonra sonuçlar kesinleşti dedikler. Ve mazbatamızın hazır olduğu haberini aldık. Teslim almaya geldik. Bu mazbata bizim için tabii ki çok değerli ve çok anlamlı arkasında 10 binlerce Cumhuriyet Halk Partilinin emeği var. 100 binlerce, milyonlarca insanın oyu var. Herkese çok teşekkür ediyorum.
İl Seçim Kuruluna, İlçe Seçim Kurullarına çok teşekkür ediyorum verdikleri emekler için. Bundan sonrası bizim için çalışmak olacak. Yarın öğlen saatlerinde bir devir teslim törenini de planladık İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasında. Hayırlı olsun diyorum tüm İzmir’imize hepimize halkımıza… Güzel bir 5 yıl olsun. Güzel bir başlangıç olsun.
 

Editör: Tutku İç