YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Büyük Birlik Partisi Millet İttifakında üçlü bir sac ayağı gibi, sac ayağındaki en önemli ortağıdır. Bize soruyorlar neden yalnız başınıza girmiyorsunuz diye, tabi ki biz bu tepkileri ölçüyoruz ama şu ana kadar hiçbir kötü tepki almadık. Büyük Birlik Partisi olarak siyaseten, liderimizin tek şehit lider olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun çok büyük bir fonksiyonu vardır. Bütün insanların liderimize büyük bir saygısı vardır. AK Parti, MHP İlçe Başkanlıkları kendisine seçim çalışması yapıyor. Beraberiz ama aynı zamanda da bağımsızız. Bizim adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun seçilmesi hususunda devletimizde ülkemizin de bekası için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapacağız da.

Siyasette gençlere yer verilmeli

Cumhuriyetten sonraki siyasi partilerin seçim tüzüklerini bakın ben burada biri seçilmek istiyorsa tekrar o kişiye oy verip te kazanacağı delegeyi yine o kişi seçiyor yani listeyi kendisi oluşturmuş oluyor. Bu kabul edilecek bir durum değildir. Bir örnek daha söyleyeceğim herkes önce kendi evinin önünü temizlemesi gerekir diye düşünüyorum. O sebeple de 25 yıllık Ödemiş’teki yerel seçimlere bakalım buradan halkıma soruyorum bu 25 yıllık seçimler padişahlık değil midir?25 yıllık süreçte 5 tane Belediye Başkanı sen bu dönem yaptın öbür dönem ben yapayım, sonra sen yap, sonra o yapsın gibi bir döngü içinde oluyorlar. Bunu ben Ödemiş’e bir hakaret olarak algılıyorum. Ödemiş’te gerçekten Belediye Başkanı yapacak hiçbir gencimiz insanımız yok mu? Seçim dönemine girdik bütün partiler mutlaka oy istemek için gelecek vatandaşlarımız sorsunlar bu 5 kişiden başka kişiler yok mu diye.

Büyük Birlik Partisi 30 yıllık bir partidir

Büyük Birlik Partisi bugün kurulan bir parti değildir. Tam 30 yıllık bir geçmişi vardır. Örf addeti bir Alperenliği, Alperen Ocakları, Nizam-ı Alemi ve gerçek anlamda bize ve insanoğluna en yakın partidir. Türk İslam Birliğini temsil eden tek sancakçısıdır.

İş için siyasi partilere üye olanları gördükçe üzülüyorum. Artık herkes siyasi partileri iş kapısı olarak görüyorlar. Oyunun kuralı da bu olmuş. Ben bu kuralı bozuyorum. Soruyorum bize üye olmak zorunda değilsin, senin ihtiyacın var mı neye ihtiyacın var hemen bütün ekibimiz olarak not alıyoruz. Onu düzgün bir şekilde araştırıyoruz eğer işe ihtiyacı varsa bütün gücümüzü kullanarak işe sokuyoruz. Bize ihtiyaç sahipleri de çok geliyor. Biz yola çıkarken söz verdik mazlumların yanında olacağımızı zalimlerin karşısında olacağımızı diye. İhtiyaç sahibinin gerçekten ihtiyacı varsa o kişinin ihtiyacını karşılıyoruz.

Bizi bilen ,bizi anlayan bizim bölgemizden Milletvekili çıkmalıdır

Bölgemizden A parti B Parti demeden bizi anlayan, bizi bilen Ankara’ya gittiğimizde Örnek Kılıçdaroğlu bu bölgeden Milletvekili ben yolda kaldım onun kapısını çalabilir miyim? Çalamam. Ama benim tanıdığım bölgenin insanı olursa 800 -1000 km ‘den gelmiş diye bütün işini bırakır misafir eder. Görüştüğüm bürokratından esnafına herkesin dediği Ödemiş sahipsiz. Bende sahipsiz olduğunu kesinlikle katılıyorum. Bizi anlayan bizi bilen bir tane  kişi Ankara’da yok. Herkese sesleniyorum tepkinizi doğru bir şekilde bununla ilgili gösterin.

Ödemiş’te iş sahaların artması gerekir

İş sahasının artırılması gerekir. Bölge halkının da kazanç sağlayacağı bir iş olması gerekir. Söz verilen fabrikalar vardı yapılmadı, o tekrar gündeme getirilebilir. Süt tozu, süt maması. Bu bölge patatesin ekildiği önemli bölge nişasta ve ispirto fabrikası düşünülebilir.”

#CANLI YERELİN NABZI/ MURAT CANSIZ