HABER/BURCU TUNÇ

Büyük Birlik Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Ömrüye Elibol Ödemiş’in en uzak mahallelerinden Horzum ve Çamyayla’yı ziyaret etti.

Seçime kısa bir süre kala doğup büyüdüğü Ödemiş’in mahallelerini ve vatandaşlarını ziyaret eden Elibol adaylığı ile ilgili olarak hedeflerini ve yapacaklarını anlattı.

Horzum ve Çamyayla mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya gelen Elibol ev ziyaretlerinde bulunarak mahalleli kadınlarla sohbet etme imkânı da buldu.

Elibol burada kadının önemine değinirken ev hanımlarının hane halkının geliri mevzusunda önemli bir rolü olduğunu ve özellikle bu anlamda istihdamın kadınlardan ve gençlerden yana çoğaltılmasının şart olduğunu belirtti. Özellikle kız çocuklarının mutlaka eğitim alması konusunda hassas olduklarını söyleyen BBP 2. Bölge Milletvekili Adayı Ömrüye Elibol, üreticilerin ürettikleri ağaç mahsulü, domates, fasulye gibi pek çok tarım ürününün tarım işletmesinin olmadığını bu konuda özellikle birliklerin, kooperatiflerin üreticilerin menfaatine hizmet edecek şekilde yeniden konumlandırılması gerektiğini söyledi.

Mahalle halkı ve özellikle mahalleli kadınlar, sevgiyle karşıladıkları kadın vekil adayı Elibol’u sonuna kadar destekleyeceklerini söylediler.