YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

İzmir Büyükşehir Belediyesi asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte birçok ilçede yatırımlarını sürdürürken Ödemiş'te ise Ödemiş Belediyesi ile yürüttüğü iş birliği ile mahallelerdeki sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Şehrin birçok mahallesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü Ödemiş Belediyesi ve İzbeton ekipleri yol yapım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Şehrin en büyük mahallerinden biri olan Hürriyet Mahallesinde de asfalt çalışması yapan ekipler, Ödemiş yeni Otogar yerleşkesinden Kiraz oto yoluna çıkan Şehit Ali Dereli mevki bağlantı yolunu da sıcak asfalt kaplama yaparak yeniledi.

Mahalle Muhtarı Recep Yeşiltaş, bu yolun önemli bir bağlantı ve üretim yolu olduğuna vurgu yaparak "Şehit Ali Dereli bağlantı yolu yeni garajın devreye girmesinden sonra hareketlendi. Kiraz, Beydağ, Kaymakçı, Çaylı ve çevre mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımız bu yolu yoğun kullanıyor. Aynı zamanda bölgede yerleşim ve çok sayıda hayvan çiftliği var. Ayrıca bir üretim yoludur diyebiliriz. Birçok saman, süt kamyonu bu yolu kullanmayı tercih ediyor. Yolumuz yapılan çalışma ile çok güzel oldu. Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer olmak üzere, Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu