YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Ödemiş Yerel Hizmetler şefliği aracılığı ile daha önce mahalle muhtarlarından alınan talepler neticesinde başta domates olmak üzere biber, patlıcan ve acur fideleri üreticilere dağıtıldı.

"Başka bir Tarım" mümkün sloganıyla tarımsal üretime büyük destekler veren İzmir Büyükşehir Belediyesi atalık tohumlardan elde edilen fideleri vatandaşlarla buluşturmaya her alanda üretime destek vermeye devam ediyor.

Konu ile ilgili Yerel Güç’e konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Ödemiş Koordinatörü Hikmet Güriş, şunları söyledi,

"İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal üretime köylerimize desteklerimizi sürdürüyoruz. Muhtarlarımızdan daha önce edindiğimiz talepler doğrultusunda sebze fidelerimizi dağıtmaya başladık. Bu yıl hava şartlarından dolayı biraz geç dağıtımı yapılıyor. Buradaki amaç üretmek isteyen vatandaşlarımıza fide desteği sağlamak ve atalık tohumlara sahip çıkmak. Başkanımız Sayın Tunç Soyer, Başka bir Tarım Mümkün diyerek başlattığı bu destekler büyüyerek devam edecek. Ödemiş'te 30 bin adet sebze fidanımızı vatanşalarımız ile buluşturuyoruz. Başta başkanımız sayın Tunç Soyer'e projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bereketli bir dönem olsun."

Editör: Gülçin Kargaoğlu