İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı "tertemizmir" sloganıyla İzmir'in 30 ilçesinde faaliyetlerini devam ederken Ödemiş kırsal mahallerinde toplu temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. 

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü ile koordinasyon sağlayarak Ödemiş'te köyden mahalleye çevrilen yerleşim merkezlerinde toplu temizlik ve yıkama işlemi yapan ekipler, mahalleleri kış aylarına hazırlıyor. 

Geçtiğimiz günlerde Ödemiş'in eski beldelerinden mahalleye dönüşen Kaymakçı, Çaylı ile Alaşarlı, Mahallelerinde toplu temizlik ve yıkama çalışması yapan Büyükşehir ekipleri, bugünde ovanın en büyük mahallelerinden olan Mescitli Mahallesi ve devamında Emirli mahallesinde toplu temizlik çalışmalarını sürdürdü.

Çalışmaları yakından takip eden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı Kent Temizliği Şube Müdürü Ercan Yıldırım ve Bozdağlar Şube Müdürü Derya Coşkun, Mescitli Mahallesini ziyaret ederek Muhtar Güngör Arslan'a ziyarette bulundular. Sahada görev alan ekiplere teşekkür ettiler. 

Mescitli Mahalle Muhtarı Güngör Arslan; "Mahallemiz Ödemiş'in en büyük yerleşim yerlerinden. Nüfusumuz 800'e yakın. Mahallemizde diğer yerleşim yerlerine göre kasabımız, fırınımız, marketlerimiz, lokantamız, tarım malzemeleri satış noktalarımız faaliyet gösteriyorlar. Yani çevre mahallelerin de ihtiyaçlarını gören konumdayız. Sürekli hareketli bir sirkülasyonumuz mevcut. Tabi Ödemiş ilçe ve Büyükşehir Belediyelerimiz ile koordineli çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemizden de temizlik talebimiz vardı. Bugün ekipler ve temizlik araçları mahallemizi baştan sona temizlediler. Kış öncesi çok güzel oldu. Müdürlerimiz de buraya kadar gelerek bizleri onure ettiler. Emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Büyükşehir yetkililerinden edinilen bilgilere göre kırsal mahallelerde toplu temizlik çalışmaları devam edecek.

Editör: Dilek Acar