Kiraz’ın derelerini yaz mevsimini hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 164 noktada baks ve büz yerleştirme alt yapı çalışması yaparak rekora imza attı.

KİRAZ’DA KAZA TRAKTÖRLER ÇARPIŞTI KİRAZ’DA KAZA TRAKTÖRLER ÇARPIŞTI


İZSU Genel Müdürlüğü İşletmeler 2. Bölge Dairesi Başkanlığına bağlı Dereler Bakım Teknik Amirliği ekiplerince Kiraz’da bulunan mahallelerde kış aylarında herhangi bir sel, taşkınlara karşı önlem alan ekipler, ilçenin Yeniköy, Saçlı, Cumhuriyet, Suludere, Çayağzı, Yeşildere, Çatak, Doğancılar, Tumbullar, Umurlu, Çömlekçi, Ahmetler, Karabulu, Olgunlar, Haliller, Sarısu, Çanakçı, Sırımlı, Taşlıyatak, Şemsiler, Umurcalı, Aydoğdu, Kırköy, Karabağ ve Karaburç Mahallelerindeki dere yataklarına baks ve büz alt yapı çalışması yapıldı. 
 
İZSU Genel Müdürlüğü ekiplerince yürütülen bu çalışmalar kapsamında toplam 164 adet baks, büz yapı elemanı kullanılarak 328 metre dere-yol geçişi yapılmıştır.

Kiraz İlçesi genelindeki tüm bu çalışmalar ile birlikte toplam 10.070 metre makineli dere yatağı temizliği gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu çalışamalarda 4.925 ton rüsubat malzeme çıkartılarak derelerin akarı tesis edilmiştir.
 

Editör: Tutku İç