İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü 2.Bölge Daire Başkanlığı Dere Bakım Teknik Amirliği tarafından Kiraz'ın birçok mahallesinde dereleri mercek altına aldı. 


Küçükmenderes havzasında birçok alt yapı yatırımı yapan İZSU birimleri, Kiraz'ın derelerinde de yatırımlarını güçlü şekilde devam ediyor. 
İlçenin Çatak, Saçlı, Yeşildere, Suludere, Doğancılar, Tumbullar, Umurlu, Karaburç, Olgunlar mahallelerinde bulunan derelerde bakım ve temizlik çalışması yapan İZSU 2.Bölge Daire Başkanlığı Dere Bakım Teknik Amirliği ekipleri aynı zamanda alanda 80 adet prefabrik beton yapı üretimi yaparak dere yol geçiş çalışmalarını tamamladı. 
Aynı zamanda ilçenin Haliller, Sarısu mahallerinde devam eden dere yolu geçiş beton imalatını devam eden ekipler Olgunlar ve Kaleköy'de de derelere yatırımlarını sürdürecek. 


İZSU ekipleri, yaptığı bu çalışmaların yanı sıra Mavidere, Solaklar ve Taşlıyatak mahallelerinde ise kış aylarında yaşanan taşkın riskinin önüne geçilmesi içinde projelerini tamamladı. Riske karşı  Mavidere, Solaklar ve Taşlıyatak mahallerinde de dere yolu prefabrik beton yapı dere geçişi imalatı yapılacağı öğrenildi. 
İZSU yetkililerinden edinilen bilgiye göre Kiraz'da tüm mahallelerde bulunan derelerde yatırımların aralıksız süreceği öğrenildi.

Editör: Tutku İç