İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden İZELMAN’da örgütlü Genel İş İzmir 1 ve 3 Nolu Şubeler, bir süredir yaşanan ikramiye ve gıda kartı krizinin ardından açıklama yapmış ve Ramazan ayının ilk gününe kadar 20 bin TL’lik alacaklarının karşılanmaması durumunda ESHOT otobüsleri de dahil olmak üzere iş bırakmaya hazırlandıklarını dile getirmişti.

Yaşanan krizle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sendikacılar bugün bir kez daha Büyükşehir bürokratları ile bir araya geldi. Görüşmede ikramiyelerin bugün gece saatlerinde yatacağının bilgisi verildi.

İkramiyelerin yatacağının belirtilmesi üzerine sendika eylem planlarını iptal etti.  Sendika tarafından yapılan açıklamada “Bildiğiniz gibi bir süredir ikramiyelerimiz ile ilgili eylem kararlarımızı açıklıyorduk. Salı sabahından itibaren tüm planlarımız hazır bir şekilde devam etmekte iken, bugün gece yarısı ikramiyelerimiz yatacaktır.  Eylem planlarımız iptal edilmiştir. Sendikamızın ve siz değerli üyelerimizin mücadelesi sonuca ulaşmıştır. Hepinize iyi çalışmalar dileriz.” denildi.
 

Editör: Tutku İç