İzmir Büyükşehir Belediyesi Küçükmenderes Havzası ilçelerinde alt yapıdan üst yapıya, tarımsal hizmetlerden, hayvancılık desteklerine kadar birçok alanda çalışmalarını aralıksız devam ederken kültür, sanat ve çocuklara yönelik projelerinide devam ediyor. 

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE YARIYIL HEDİYESİ  BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE YARIYIL HEDİYESİ 

Şehrin en uzak ilçelerinden olan Beydağ’da kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların çocukları için yatırımlarını devam eden Büyükşehir Belediyesi, ilçede masal evi projesinden sonra köyden mahalleye dönmüş yerleşim alanlarında da tam donanımlı çocuk oyun alanları oluşturuyor. Ödemiş’te ki çocuklar içinde çalışamalar yapan ekipler sahada projelerini sürdürüyor. 

İzmir Büyükşehir Beldiyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri yaptıkları çalışmalar neticesinde Beydağ Adaküre Mahallesi ve Ödemiş Kurucuova’da tam donanımlı çocuk oyun grubu alanlarını oluşturarak çocuklara hediye ettiler. 

Kırsal mahallelerde çocuklara yönelik yapılan projelerin yanı sıra gelen talepler doğrultusunda mahalle estetiği ve mahalle kültürünü de dikkate alarak çalışmalar yapan Büyükşehir yetkilileri, bank ve oturma gurubu montajlarını da devam ediyor.

Yapılan çalışmalara teşekkür eden Kurucuova Mahalle Muhtarı Ergün Çakır; “Mahallemiz Ödemiş’in kırsal alanda kalan ve nufüsü yoğun olan mahallelerden biri. Köyümüzdeki çocuklarımız için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerimiz olmuştu. Sağolsun ekipler geldi köyümüzde incelemeler de bulundu daha sonra da uygun gördükleri yere tam donanımlı içeriğinde tüm ürünleri olan çocuk oyun grubu montajları yapıldı. Köyümüzün çocukları sevindirdiler. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bozdağlar Şube Müdürlüğüne ile Park Bahçeler Daire Başkanlığı ekiplerine mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum.”

Editör: Tutku İç