HABER/BURCU TUNÇ
Ödemiş Ovakent yolu her yıl yağan yağmurlar ile göle dönüyor. Bugüne kadar onlarca kazanın ve can kayıplarının yaşandığı ‘Ölüm Yolu ‘olarak adlandırılan, her yıl haberi yapılan ve yine her yıl yapılacağına dair sözler verilen bu yol için değişen hiçbir şey yok.


Konuyla ilgili olarak Ödemiş / Ovakent yoluna giderek burada bir basın açıklaması yapan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç “Kıymetli Ödemişliler her yağmur yağdığında her yıl yaşadığımız bir manzarayla yine karşınızdayız. Bu sefer gazeteci Dilek olarak değil, Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek olarak karşınızdayım. Maalesef yıllardır Ödemiş bu manzarayla karşı karşıya. Biz Ödemişliler bu duruma mahkûm edildik. Hiçbir yönetici çıkıp ta bu yolu nasıl düzeltiriz? Bu sorunu nasıl çözeriz? demedi. Bizler gazeteciler olarak her sene buraların haberini yaptık. Vatandaş her daim mağdur oldu. Buradaki tarla sahipleri mağdur oldu. Yoldan geçenler mağdur oldu. Bugün Ödemiş’in birçok noktasında bu manzarayla karşılaşıyoruz. Bu noktada gerçekleşen pek çok kazada bu yol genişletilmediği için onlarca vatandaş evladını kaybetti, anne babasını kaybetti. Bunların vebali hepinizin üzerinedir. 

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK


ÖDEMİŞ 10 YIL AK PARTİ, 15 YIL CHP İDARECİLİĞİ GÖRDÜ. 
NEDEN DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI ?

Ödemiş 10 yıl AK PARTİ, 15 yıl CHP idareciliği gördü. Ne DSİ, ne Ödemiş Belediyesi ne İBB, ne iktidar yetkilileri burayla ilgili bir çalışma yapmadı. Her seferinde yapacağız dediler ama yapmadılar. Bunu yapmak çok mu zordu? Ya koltuk derdine düştüler ya da birbirlerini engelleme derdine. Sizi, beni, Ödemişlileri mağdur ettiler. Bugün aldığım bir haberi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanlığı’na bağlı TCDD ve Karayolları Genel Müdürlüğü İzmir’deki projeler için ayırdığı bütçeyi yayınladı. Ödemiş’e ne ayırdı biliyor musunuz? Torbalı Ödemiş-Çatal Danışmanlık elektrizasyon ve sinyalizasyon çalışmaları için 205 Milyon, 30 kilometrelik demiryolu için ayrılan para ise 1000 TL. Ben vereyim size 1000 TL’yi! Benim Ödemişim bunu mu hak ediyor!  Ben burada şov yapmıyorum. 27 yıldır buraların haberlerini yaptım. Size ulaştırma bakanlığının buralara ayırdığı bütçeyi söyledim. Acaba devletimizin bu manzaralardan bu durumlardan haberi var mı? Acaba bilgilendiriliyorlar mı?


ÖDEMİŞ’İ MAKUS TALİHİNDEN KURTARACAĞIZ
Daha güzel bir Ödemiş için herkesten destek bekliyorum. Ödemiş’i bu makus talihinden kurtaracağız“ dedi.
 

Editör: Tutku İç