YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi destekleri ile İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonunda açılan sergide 100 fotoğraf yer aldı.

Fotoğraf Sergisi Ödemiş Kaymakamlığı ‘Yarınlara İz Bırak’ projesi kapsamında İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Mustafa Düzyurt, Nazmi Eker, Kevser Keskin, Selami Sönmez tarafından hazırlandı.

23 Mayıs’a kadar açık olacak sergide, Ödemiş’in 1970, 1980 ve 1990’lı yıllardaki görünümü ile şimdiki görünümün yer aldığı fotoğraflar ilgi çekiyor.

Geçmişten günümüze Ödemiş’in eski ve yeni halinin karşılaştırmasını yaptıkları proje ile bilgi veren Proje Danışmanlarından Tarih Öğretmeni Mustafa Düzyurt, “Geçmişten günümüze Ödemiş’te ki değişimi ortaya koymaya çalıştık. Burada ki amacımız her gün sokaklarından, caddelerinden geçtiğimiz Ödemiş’in mimari açıdan nasıl bir değişime uğradığını ortaya koymaya çalıştık. Bu projedeki bir başka amacımız tarihi kültürel mirasa önem vermeyi dikkat çekmek istedik. Geçmişi göstererek bir geleceği de iz bırakmak istiyoruz. Biz toplum olarak bazı şeylerin kıymetini eskisini gördükten sonra farkına varıyoruz. Geçmişi görerek Ödemiş nasıl bir değişime uğradığını göstermeye çalıştık. Burada eski ve yeni Ödemiş temalı 100 fotoğraf sergiledik. Öğrencilerimiz ile birlikte hazırladık. İlerleyen süreçte kitaplaştırmayı miras olarak bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

Gözler LGS'de... İzmir Valiliği'nden 'gürültü' uyarısı! Gözler LGS'de... İzmir Valiliği'nden 'gürültü' uyarısı!