HABER/BURCU TUNÇ

Uzun yıllar öncesinden rotası belirlenen ve Bozdağ’dan başlayarak Selçuk’a kadar uzanacak olan Efeler Yolu projesi kapsamında yer alan, Büyükşehir Belediyesi'nce Bozdağ'da yaşamını yitiren dağcıların anısına yapılan Dağcı Heykeli’nin açılışı Bozdağ’da gerçekleştirildi.

Açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İBB daire amirleri, muhtarlar, dağcılar ve Bozdağ halkı katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Türkiye Dağcılık Federasyonu yönetim kurulu üyesi Siyami Çetin, “Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği kulüplerinin  çalışmaları, Ege Üniversitesi ve İzmir Büyük Şehir Belediyesinin katkıları ile gerçekleştirilen Efeler Yolu Ve Dağcılık Anıtının açılışı için buradayız. İzmir büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekip arkadaşlarının gayretiyle hayata geçen bu projede Bozdağ’da kaybettiğimiz Özdem, Erdem ve Dürdane arkadaşlarımızın anısının bu anıtla yaşatılacağından dolayı çok mutluyuz. Bu anlamda sayın başkanımıza, ekibine katkısı olan ve katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.


Konuşmanın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve beraberindekiler Dağcı Heykelinin açılışını gerçekleştirdiler.

Editör: Tutku İç