YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Bozdağ, Gölcük ve Subatan yaylalarında bir İtfaiye Müfrezesinin gerekliliği bir kez daha gündeme geldi.

Önceki yıllarda Tarihi Birgi beldesinde tarihi bir konakta bulunan kafede yangın çıkmış, bina tamamen yanarken alevler çevredeki tarihi yapılara sıçramadan güçlükle söndürülebilmişti. Bunun üzerine büyük risk altındaki Birgi mahallesinde bir İtfaiye Müfrezesi oluşturulmuştu. Bademli ve Ovakent mahallelerinde de önceki yıllarda birçok ev yangını gerçekleşmiş ve ekipler gelene kadar maalesef evler büyük zarar görmüştü. Bu durumlar üzerine Ovakent eski belediye binasının bulunduğu yere bir itfaiye aracı konuldu.

Bu durumlar özellikle merkeze uzak ve dağ yolları ile ulaşım sağlanan mahallerimizde en azından merkezi noktalarda itfaiye birimlerinin oluşturulması gerekliliğini bir kez daha ortaya koydu.

İzmir’de kabus gibi gece Yangınlar kontrol altına güçlükle alındı İzmir’de kabus gibi gece Yangınlar kontrol altına güçlükle alındı

Gölcük’te önceki yıllarda çıkan yangından sonra hat safhada olan orman yangını riski ve yaz aylarında nüfus yoğunluğu yaşanması nedeniyle yangınların artabileceği göz önüne alınarak bir itfaiye merkezinin gerekliliği bir kez daha meydana çıktı.

Vatandaşlar yetkililerden herhangi bir facia daha yaşanmadan gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını istiyor.

Editör: Gülçin Kargaoğlu